به گردو خوش آمدید

سی ام پانک

چهار شنبه 12 مهر 1391
20:16
alihoveida

سی ام پانک

زادروز     ۲۶ اکتبر۱۹۷۸ (۳۳ ساله)
ملیت     Flag of the United States.svg ایالات متحده آمریکا
پیشه     کشتی گیر حرفه‌ای
قد     ۱۸۵ سانتی‌متر
وزن     ۱۰۱ کیلوگرم
 
فیلیپ جک بروکز ( به انگلیسی:Philip Jack Brooks)[] (متولد ۲۶ اکتبر ۱۹۷۸)که بیشتر با نام سی ام پانک ( CM Punk ) شناخته می شود، یک کشتی گیر حرفه ای آمریکایی است که در دنیای کشتی کج و در حال حاضر در دبلیو دبلیو ای ( WWE ) و در برند راو (RAW) حضور دارد.
 
پانک شش بار قهرمان جهان شده و با بردن یکبار قهرمانی جهانی روه(ROH World Championship)، یکبار ای سی دبلیو(ECW Championship)، یکبار دبلیو دبلیو ای (WWE Championship)، و سه بار قهرمانی سنگین وزن جهان(World Heavyweight Championship) بعد از کین دومین نفریست که تمام سه قهرمانی جهان دبلیو دبلیو ای را برده است.در کنار این عناوین پانک قهرمانی گروهی جهانی(همراه کوفی کینگستون) و قهرمانی میان قاری ای(Intercontinental Championship) را کسب کرده که او را نوزدهمین قهرمان تاج سه گانه دبلیو دبلیو ای(WWE Triple Crown Champion) میسازد.او همچنین دو بار در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ در دو سال متوالی برنده پول در بانک(Money in the Bank) شد که این یک رکورد به حساب می آید.
 
او که خود در دنیای واقعی یک استریت اج (Straight-edge) است همواره در شخصیت کشتی اش چه در مواقعی که چهره محبوب یا منفور باشد در گفتگو ها به ترک نوشیدنی های الکلی و سیگار اشاره میکند که در هر کدام از دو مواقع ویژگی های متفاوتی از این فرهنگ را نمایش داده و واکنش های متفاوتی از جمعیت می گیرد.
 
سالهای قبل از دبلیو دبلیو ای
سی ام پانک در سال ۲۰۰۲
 
پانک کار خود را به عنوان یک کشتی گیر حرفه ای از سال ۱۹۹۹ آغاز کرد.در سالهای ابتدایی اودر کمپانی های بسیار کوچک شروع کرد که بازی های درخشانش باعث شد در سال ۲۰۰۳ کمپانی رینگ آو آنر (Ring Of Honor) او را به خدمت بگیرد.این اولین کمپانی بزرگی است که پانک در آن کار کرده است و بسیاری از قهرمانی های این کمپانی را بدست آورد.او همچنین مدت بسیار کوتاهی در نمایش های تی ان ای (TNA) شرکت کرد ولی کمپانی اصلی او همچنین رینگ آو آنر بود.
 
سالهای دبلیو دبلیو ای
اوهایو ولی رسلینگ(۲۰۰۵-۲۰۰۶)
 
در سال ۲۰۰۵، اوهایو ولی رستلینگ (Ohio Valley Wrestling) که یک کمپانی آماده سازی دبلیو دبلیو ای است او را به خدمت گرفت و در همین سال اکثر کمربند های مهم اوهایو ولی را برنده شد.
ای سی دبلیو(۲۰۰۶-۲۰۰۸)
 
در سال ۲۰۰۶ او به یک برند اصلی دبلیو دبلیو ای که ای سی دبلیو(ECW) باشد ملحق شد و در اولین بازی اش استیوی ریچاردز را شکست داد.در این دوران او بیشتر یک چهره محبوب در میان هواداران به حساب می آمد. او با کشتی گیرانی از قبیل مایک ناکس و هاردکور هالی درگیری داشت.در سال ۲۰۰۷ او در مقابل تیم ای سی دبلیو ای های اصلی(ECW Originals) در قالب یکی از افراد گروه اتحاد تولد جدید ای سی دبلیو قرار گرفت که او را تا حدودی منفور هواداران کرد.پانک همچنین در یک بازی در مقابل جان موریسون که قهرمان ای سی دبلیو قرار گرفت که او را شکست داد و قهرمان جدید شد و با موفقیت توانست در مقابل ایلایجا برک و بیگ ددی وی و د میز و بار دیگر در مقابل مورسون از کمربند خود دفاع کند ولی در پایان کمربند را با دخالت اج در آن مسابقه از دست داد و آن را به چاوو گررو واگذار کرد.
 
آقای مانی این د بنک (۲۰۰۸-۲۰۰۹)
اولین برد مانی این د بنک سی ام پانک
 
در رسلمنیای ۲۴ پانک بازی پول در بانک نردبان (Money in the Bank Ladder Match) را برای اولین بار برد.
 
در ۲۳ ژوئن ۲۰۰۸ او به برند راو(RAW) منتقل شد.پانک در اولین شب حضورش در راو درخشید و پس از اینکه باتیستا اج را که در آن زمان قهرمان ستگین وزن جهان بود را زده بود و او را وسط رینگ رها کرده بود پانک زرنگی کرد و پول در بانک خود را به اصطلاح نقد کرد و با یک داور به داخل رینگ آمده و پس زدن به خواب برو (Go To Sleep) به او او را پین کرده و قهرمان جدید قهرمانی سنگین وزن(World Heavyweight Championship) شد و در همان شب مقابل جی بی ال از کمربندش دفاع کرد.پانک اسلمی اوارد برای "لحظه خدای من" سال را برای بردن اج در آن شرایط برد .پانک تا آنفورگیون ۲۰۰۸ از عنوانش دفاع کرد تا زمانی که گروه لگاسی به او حمله کردند و رندی اورتن لگدی به سر او زد که او مصدوم شد و نتوانست در بازی شرکت کند و کریس جریکو جایگزین او شد و بازی و کمربند را برد و پانک بعدا نتوانست کمربند را پس بگیرد.
 
سی ام پانک به عنوان قهرمان سنگین وزن در سامر اسلم
 
اکتبر و دسامبر ۲۰۰۸ او در تورنمتی برای بردن قهرمانی میان قاره ای شرکت کرد که پس از بردن ری میستریو و در پایان قهرمان شد که البته آن را به جی بی ال واگذار کرد.در رسلمنیای ۲۵ او برای بار دوم بازی پول در بانک نردبان (Money in the Bank Ladder Match) را برد. در ۱۳ آپریل ۲۰۰۹ در حین انتقالات سالانه کمپانی پانک از را به اسمک داون انتقال یافت.در پایان قوانین گزافه ۲۰۰۹(Extreme Rules) مانی این د بنک خود را نقد کرد و کمربند را از جف هاردی برد. این شروع درگیری های پانک با هاردی بود که او را رسما به یک چهره منفور در نزد هواداران تبدیل کرد. پانک در شب قهرمانان کمربند را به هاردی واگذار کرد  ولی در اسمک داون دوباره آن را پس گرفت و توسط آندرتیکر مورد حمله قرار گرفت. در ۲۸ آگوست پانک پیشنهادی به هاردی داد و هاردی قبول کرد که بازنده بازی استیل کیج آنها در اسمک داون باید دبلیو دبلیو ای را ترک کند که پانک بازی را برد و جف هاردی کمپانی را ترک کرد. این حرکت باعث شد او دومین اسلمی اوارد را به عنوان "تکاندهنده سال" را ببرد.
 
در جهنم در قفس ۲۰۰۹ آندرتیکر پانک را برد تا قهرمان شود.
جامعه استریت اج ها(۲۰۰۹-۲۰۱۰)
 
 
 
در روز ۲۰ نوامبر در اسمک داون او گفت فستوس که قبلا مانند بیماران روانی بود و پس از گرایشش به فرهنگ استریت اج (Straight Edge) خوب شده و خود را مانند یک نجات دهنده مانند مسیح نشان میداد که میخواست جمعیت را از ضعیف بودن در مقابل الکل و سیگار نجات دهد. در همین مواقع او سر سرینا که یک دختر ازجمعیت بود را وسط رینگ تراشید و او را به استیت اجی در آورد.
Straight Edge Society: Luke Gallows, Punk and Serena.
 
 
در این دوران بود که پانک با ری میستریو وارد داستانهایی شد که سرانجام پانک پس از شکست مقابل میستریو مجبور شد قبول کند که او سرش را بتراشد. بعد از اتفاقاتی جامعه استریت اج از هم پاشید.
نکسس جدید و قهرمان دبلیو دبلیو ای (۲۰۱۰-۲۰۱۲)
پانک به عنوان رهبر نکسس جدید.
 
در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۰ او دوباره به را برگشت بعد از اینکه جایش را با اج عوض کرد.در برگینگ رایتس او مصدوم شد و نتوانست کشتی بگیرد. و برای اینکه به حضورش ادامه دهد به کار گزارش بازی ها میپرداخت. در اواخر دسامبر او به جان سینا حمله کرد به خاطر اینکه بعدا گفت که به نکسس پیوسته است. در رستلمنیای ۲۷ او از رندی اورتن شکست خورد.[۳۳] در ژوئن بعد از اینکه در یک هفته جان سینا و ری میستریو و آلبرتو دل ریو را شکست داد و مدعی شماره یک کمربند شد گفت که قراردادش با دبلیو دبلیو ای در پایان شب مانی این د بنک ۲۰۱۱ به پایان می رسد و گفت قول میدهد کمپانی را با بردن کمربند دبلیو دبلیو ای ترک کند.بعد از سخنرانی ای که درباره کار کمپانی و صاحبش وینس مکمان انجام داد از شو های تلویزیونی دبلیو دبلیو ای معلق شد. ولی با اصرار جان سینا به وضعیت سابق درآمد. دو هفته بعد در مانی این د بنک پانک جان سینا را شکست داد تا قهرمان دبلیو دبلیو ای شود.در خلال بازی او طرفداران بسیاری در جمعیت داشت که او را از شخصیت منفور به محبوب تبدیل کرده بود.مکمان خواست قضیه برت هارت را تکرار کند اما سینا نگذاشت.او حتی از دل ریو خواست که مانی این د بنکش را که در همان شب برده بود را نقد کند ولی پانک قبلا او را زده بود و نمیتوانست این کار را بکند.در پایان پانک از درون جمعیت شیکاگو با کمربند فرار کرد. بخاطر اینکه قرارداد او به پایان رسیده بود و کمربند دبلیو دبلیو ای به حالت بدون صاحب درآمد درحالی که کمربند به صورت فیزیکی هنوز دست پانک بود ولی قرار داد او با دبلیو دبلیو ای تمدید شد و در بازی با جان سینا در سامر اسلم با اشتباه داور که تریپل اچ بود او برد و قهرمان جدید شد.اما بعد چند ثانیه آلبرتو دلریو کیف مانی این د بانک را نقد کرد و قهرمان جدید دبلیو دبلیو ای شد.آلبرتو دلریو با جان سینا در گیری هایی داشت وبعد کمر بند را مقابل سی ام پانک باخت.اما بعد سی ام پانک در یک مسابقه ی ۳ حالتی در ابتدا جک سوآگر را برد بعد به دالف زیگلر باخت و دالف زیگلر نامبر وان کنتندر شد.در هفته ی بعد سی ام پانک با دخالت جنرال منجر موقت راو بازی را باخت و کمربند را از دست داد. او در رویال رامبل ۲۰۱۲ با شکست دالف زیگلر، قهرمانی خود را حفظ کرد و در هفته های بعدی به استوری خود با زیگلر و جان لورناریستس (GM Raw) پایان داد. او در رسلمنیای ۲۸ درمقابل کریس جریکو قرار گرفت و بازی رو به نفع خودش تمام کرد .او هم اکنون قهرمان WWEاست در اخرین مسابقه بر سر کمربند WWE با جان سینا روبه رو شد. ولی با دخالت بیگ شو. سی ام پانک D Qشد ولی کمربند به جان سینا نرسید. افتخارات..... ECW Championship (1 time)[]
 
World Heavyweight Championship (3 times)[][][]
WWE Championship (2 times, current)1[][]
World Tag Team Championship (1 time)[] – with Kofi Kingston
WWE Intercontinental Championship (1 time)[]
Money in the Bank (2008, 2009]

صفحه قبل 1 صفحه بعد