به گردو خوش آمدید

استیون سیگال

سه شنبه 18 مهر 1391
17:33
alihoveida


استیون سیگال

 
نام اصلی استیون فردریک سیگال
زمینه فعالیت بازیگر
موسیقی‌دان
تهیه‌کننده فیلم
استادورزش 
آیکیدو(دان۷)
ملیت لنسینگ، میشیگان، پرچم ایالات متحده آمریکاآمریکا
تولد ۱۰ آوریل ۱۹۵۲ ‏(۶۰ سال)
لنسینگ، میشیگان
سال‌های فعالیت ۱۹۸۷-تاکنون
وب‌گاه رسمی http://www.stevenseagal.com

 

 

 

 استیون فردریک سیگال (به انگلیسیSteven Frederic Seagal) (متولد ۱۰ آوریل ۱۹۵۲ در لنسینگ، میشیگانتهیه‌کننده فیلم، گیتاریست وبازیگر حرفه‌ای آمریکایی است.

اولین فیلم سیگال با نام «Above the Law» در سال ۱۹۸۸ که یک فیلم موفق بود. در دهه نود زمانی بود که سیگال با بازی در فیلم‌های «Hard to Kill»، «Under Siege» ،«The Patriot» در بین مردم مشهور شد.
سیگال در سال ۲۰۰۹ در فیلم «ماشته» در کنار افرادی چون جسیکا آلبا به ایفای نقش پرداخت.
همچنین برنامه‌ای با نام «Steven Seagal: Lawman» از سال ۲۰۰۹ تا کنون پخش می‌شود که در مورد وی می‌باشد.

استيون سيگال يكي از كم كارترين هنرپيشه هاي هاليوود محسوب مي شود. او عليرغم محبوبيت و شهرت زيادي كه در ميان مردم به ويژه جوانان اكشن پسند دارد، در فيلم ها كمتر ظاهر مي شود. استيون سيگال تنها يك هنرپيشه نيست او يك ورزشكار و موسيقيدان نيز هست. او در زمينه كاراته و چند ورزش رزمي ژاپني به درجه حرفه اي رسيده و كمربند مشكي گرفته و استاد كاراته شده است. او دوست دارد در فيلم هايي نقش بازي كند كه كاملا پليسي و اكشن است و بسياري از فيلم هاي او شباهت زيادي به فيلم هاي جيمز باند دارد. در اين مقاله به شرح حال زندگي اين هنرپيشه رزمي كار مي پردازيم.

 
● كودكي سيگال
استيون سيگال در ۱۰ آوريل ۱۹۵۱ در لانسينگ ميشيگان آمريكا چشم به جهان گشود. پدرش كنتارو سيگال انگليسي و مادرش پاتريشيا با اصليت ايرلندي، كاتوليك بودند. پدر استيون معلم رياضي دبيرستان و مادرش تكنسين اتاق عمل بود.
استيون كوچك پسري خوش زبان و زيرك و با اعتماد به نفس بود. وقتي هفت سال داشت به تقاضاي دوست پدرش در يك فيلم ايفاي نقش كرد. او از همان دوران كودكي به ورزشهاي رزمي ژاپني علاقمند شد.
استيون در عين حال كه كم سن و سال بود اما رفتاري بزرگانه داشت و همچون يك فرد عاقل فكر مي كرد و حرف مي زد.
 
 
او در مدرسه نيز از بهترين شاگردان
كلاس به شمار مي رفت. مادر و پدرش براي ايجاد يك زندگي بهتر تصميم گرفتند به لس آنجلس كاليفرنيا نقل مكان كنند. از اين رو استيون دوران دبيرستانش را در لس آنجلس گذراند و همانجا نيز تحت تعليم استاد هنرهاي رزمي رود كوباياشي قرار گرفت و چند ورزش رزمي ژاپني از جمله كاراته و آبكيدو را آموخت. در حقيقت با ورود به كلاس اين استاد، گويي وارد فرهنگ آسيايي شد و تحت تاثير سنتهاي ژاپني قرار گرفت.
در سال ۱۹۷۴ در حاليكه ۲۳ سال بيشتر نداشت به درجه حرفه اي در ورزش آبكيدو رسيد.پس از فارغ التحصيلي از مدرسه براي يافتن شغل به هر كجا سر زد تا بالاخره در رستوران كينگ برگر كاري پيدا كرد.او به دانشگاه رفت و در رشته تاريخ به تحصيل پرداخت و بعد از پايان تحصيلاتش راهي ژاپن شد. در آنجا با دختري به نام آياكو فوجيتاني آشنا شد. پدر آياكو مدرسه تعليم هنرهاي رزمي داشت.
 
 ● ازدواج با آياكو
استيون با آياكو ازدواج كرد و صاحب دو فرزند دختر و پسر شد. او تحت تعليم پدر آياكو قرار گرفت و چند هنر ورزشي ژاپني را آموخت. متاسفانه پدر همسرش قمارباز و مشروب خوار بود و استيون از رفتار و اخلاق او ناراحت مي شد، لذا تصميم گرفت به آمريكا بازگردد. آياكو نيز حاضر به زندگي در آمريكا نبود و از استيون جدا شد. او به نيومكزيكو رفت و يك مدرسه هنرهاي رزمي ژاپني در آنجا باز كرد.
بعد از مدتي دوباره براي كسب تجربيات بيشتر به اوزاكاي ژاپن رفت و اين بار ورزش هاي ديگري را از رشته كاراته آموخت. او درباره آن روزگار مي گويد: به خود افتخار مي كردم كه در ژاپن به آموزش هنرهاي رزمي مي پردازم.
او علاقه زيادي به فرهنگ و سنت ژاپني ها پيدا كرده بود. سيگال به آمريكا بازگشت و در بوربانك كاليفرنيا به بازگشايي يك مدرسه ورزشي اقدام كرد. او اولين فيلمش را با نام فراتر از قانون يا نيكو در همان دوران بازي كرد و مورد توجه كارگردانان مشهور قرار گرفت و به او لقب (هنرمند قهرمان) دادند. او دستمزدهاي بالايي دريافت مي كرد زيرا بدل نداشت و خودش كارهاي سخت و خطرناك را يك تنه در فيلم ايفا مي كرد.پس از مدتي با (آدريان لاراسا) هنرپيشه هاليوود ازدواج كرد. اما اين ازدواج دوامي نداشت. بعد از مدتي با كلي لبروك هنرپيشه و مدل هاليوود آشنا شد و عليرغم اينكه حاصل اين ازدواج سه فرزند بود اما اين ازدواج نيز فرجام خوشي نداشت و به جدايي ختم شد. سيگال براي فرزندانش يك پرستار گرفت. آريساولف فقط پرستار فرزندان سيگال نشد بلكه به همسري او درآمد و صاحب يك فرزند شدند. دو فرزند سيگال كه ثمره ازدواج اول وي بودند بعد از بزرگ شدن تصميم گرفتند نزد مادرشان به ژاپن بروند. آنان دين بودايي را برگزيدند و به ژاپن بازگشتند. اما بقيه فرزندان سيگال در لس آنجلس مشغول به زندگي هستند. سيگال در طول سالهاي ۱۹۹۸ به بعد در چند فيلم اكشن و پليسي ايفاي نقش كرد. مدتي نيز به تبليغ چند نوشابه انرژي زا و روغن هاي مكمل ورزشي پرداخت.
 
كمپاني موبايل اورنج SA آمريكا نيز از چهره سيگال براي تبليغات محصولاتش استفاده كرد.سيگال كم كم بازيگري را كنار گذاشت و وارد تجارت شد. بعد از طوفان مصيبت بار نيواورلئان، استيون سيگال تصميم به باز سازي اين شهر گرفت. او مي خواهد يك فيلم در نيواورلئان بازي كند و به اين ترتيب موجب بازسازي اين سرزمين طوفان زده شود.پروژه جديد او (شاهزاده هفت تيركش) نام دارد. موضوع فيلم كمي غم انگيز است از اين رو استيون سعي دارد از صحنه هاي غم بار اين شهر استفاده كند و فيلم خود را بسازد و در آن ايفاي نقش داشته باشد. حتي موسيقي اين فيلم هم قرار است توسط سيگال تنظيم شود و عايدي فروش بليت اين فيلم صرف مردم نيواورلئان شود.
● كوتاه از زندگي سيگال
▪ او اولين آمريكايي بود كه ورزش آبكيدوجودو را در ژاپن آموخت.
▪ صاحب كمربند مشكي در كاراته و آبكيدو است.
▪ گياه خوار است و گوشت نمي خورد.
▪ او علاقه زيادي به نواختن موسيقي با گيتار دارد و چند سبك موسيقي را با گيتار ابداع كرده است. او يك معلم موسيقي داشته كه جامائيكايي بوده و آموزش موسيقي خود را مديون معلمش است.
▪ خانه اي در سانتا اينز با دويست هكتار مساحت دارد و در حياط خانه اش به پرورش درخت انگور پرداخته است.
▪ مدتي بادي گارد بوده و به كارهاي بدلكاري مي پرداخته.
▪ استيون سيگال در حين تمرين با شون كانري، مچ دست وي را شكست و به وي آسيب رساند.
▪ از دوستان صميمي جكي چان و پادشاه كارل گوستاو سوئدي است.
▪ در سال ۲۰۰۵ آلبوم موسيقي خود با نام (از دل غار كريستال بخوان) را وارد بازار كرد.
▪ علاقه زيادي به حيوانات دارد و حامي حمايت از حقوق حيوانات است. او در گوشه اي از حياط خانه اش انواع حيوانات خانگي را نگهداري مي كند.
▪ چند مدرسه زنجيره اي آموزش هنرهاي رزمي در ايالتهاي مختلف آمريكا بر پا كرده است.
▪ علاقه زيادي به جمع آوري گيتار در مدل هاي مختلف و شمشيرهاي سامورايي دارد.
▪ به او استاد استيون و يا استاد آبكيدو نيز مي گويند.
▪ تسلط كامل به زبان ژاپني دارد.
▪ به نظريه تناسخ بوداييان معتقد است.
▪ كتابي در زمينه نكته هاي هنرهاي رزمي ژاپن به رشته تحرير درآورده است.
 
فيلم ها
 
نيمه جان، نفوذناپذير، ساعت، آتش زير خاكستر، خارجي، امروز خواهي مرد، ماموريت در تايلند، زخم هاي التيام ناپذير، خروج براي يك قتل، بيل وحشي، نيكو، جاسوس بيگانه، ميهن پرست و خارج از دسترس از جمله فيلم هاي استيون سيگال است
 
فیلم شناسی
 
سال نام اثر نقش
1988 Above the Law Nico Toscani
1990 Hard to Kill Mason Storm
علامت مرگ John Hatcher
1991 در جستجوی عدالت Det. Gino Felino
1992 Under Siege Casey Ryback
1994 On Deadly Ground Forrest Taft
1995 Under Siege 2: Dark Territory Casey Ryback
1996 Executive Decision Lt. Colonel Austin Travis
The Glimmer Man Lt. Jack Cole
1997 Fire Down Below Jack Taggart
1998 The Patriot Dr. Wesley McClaren
1999 بروس را بگیرید (himself)
2001 Exit Wounds Orin Boyd
Ticker Frank Glass
2002 Half Past Dead Sasha Petrosevitch
2003 The Foreigner Jonathan Cold
Out for a Kill Prof. Robert Burns
Belly of the Beast Jake Hopper
2004 Out of Reach William Lansing
Clementine Jack Miller
2005 Into the Sun Travis Hunter
Submerged Chris Cody
Today You Die Harlan Banks
طلوع سیاه جاناتان کولد
2006 Mercenary for Justice John Seeger
مرد سایه ای (فیلم)مرد سایه ای جک فاستر
Attack Force Cmdr. Marshall Lawson
2007 Flight of Fury John Sands
Urban Justice Simon Ballister
2008 Pistol Whipped Matt Conlin
The Onion Movie Cock Puncher
Kill Switch Jacob
2009 Against the Dark Tao
Driven to Kill Ruslan
The Keeper Roland Sallinger
2009– Steven Seagal: Lawman (himself)
2010 A Dangerous Man Shane Daniels
ماشته تورز
2011 Born to Raise Hell Samuel Axel
2012 Maximum Conviction Tom Steele
TBA Tip Of The Spear Unknown
TBA بی ارزش ها ۳ Unknown

 


صفحه قبل 1 صفحه بعد