به گردو خوش آمدید

ژان رنو

دو شنبه 17 مهر 1391
14:30
alihoveida

 

ژان رنو

 
تاریخ تولد: 30 جولای 1948
 
محل تولد: کازابلانکا
 
● دور از وطن 
(ژان مورینو جیمننز رنو) در ۳۰ جولای ۱۹۴۸ در كازابلانكا از والدین اسپانیایی - فرانسوی به دنیا آمد.والدینش برای فرار از جنگ حكومت فاشیستی فرانسیسكو فرانكو به مراكش مهاجرت كردند. عده‌ای از اعضای خانواده آنان در جنگ كشته شدند، لذا آنان برای نجات از جنگ به مراكش رفتند. در آن هنگام مادر )ژان> باردار بود و ژان در مراكش به دنیا آمد. 
ژان زیرنظر مادرش زبان فرانسه و تحت تعلیمات پدرش زبان اسپانیایی را آموخت. علاوه بر این در مدرسه نیز به آموزش زبان انگلیسی پرداخت.)ژان> دوران دبستان را در مراكش به پایان رساند. او به توصیه مادرش به سوی فرانسه عزیمت كرد تا در آنجا بتواند پله‌های ترقی را یكی پس از دیگری طی كند. 
در ۱۲ سالگی به فرانسه مهاجرت كرد و برای دریافت تابعیت فرانسه به اجبار وارد ارتش شد. او در آنجا احساس كرد كه به بازیگری در تئاتر علاقمند است، لذا در بخش نمایشی ارتش مشغول به اجرای نمایش‌های متعدد شد و روز به روز علاقه‌اش به بازیگری فزونی پیدا كرد. او توانست تجربیات زیادی در زمینه نمایش در ارتش مارسی فرانسه كسب كند.
 
● ورود به سینما 
بعد از اتمام خدمت سربازی به پاریس رفت و در سال ۱۹۷۰ نقشهای كوچكی در تئاتر و تلویزیون در دست گرفت. چند كارگردان تلویزیونی به استعداد وی پی بردند و او را تشویق به تحصیل در زمینه بازیگری كردند. ژان روزها در استودیوی تلویزیون كار می‌كرد و عصرها به كلاس آموزش بازیگری می‌رفت، تا سرانجام در سال ۱۹۷۱ با ایفای نقش كوچكی در فیلمی كوتاه به دنیای سینما راه یافت. این نقش كوتاه و پیش پا افتاده سبب ایجاد اعتماد به نفس در وی شد. از سویی دیگر شانس به او روی آورد و )لوك بسون‌> یكی از كارگردانان و بازیگران معروف آن دوران با وی دوست شد و(ژان) را در فیلم‌هایش قرار داد. فیلم (گربه‌ها)، (زیرزمین) یا (مترو) را در سال ۱۹۸۵ با همكاری لوك‌بسون بازی كرد و ستایش فراوانی را برای خود به همراه داشت. در سال ۱۹۸۸ بار دیگر (بسون) در فیلم 
(آبی بزرگ) ژان رنو را به كار می‌گیرد. در واقع این اولین نقش بزرگ رنو محسوب می‌شد. 
رنو به شهرت رسید. بعد از بازی در (آبی بزرگ) دیگر كارگردانان گویی رنو را كشف كرده باشند به او چند پیشنهاد دادند. وی در سال ۱۹۹۰ فیلم (نیكیتا) را بازی كرد. به دنبال آن در فیلم (صدا) به سال ۱۹۹۲ و (پرواز از محكمه) هنر خود را نشان داد. 
● موفقیت بزرگ 
فیلم(لئون) در سال ۱۹۹۴ موفقیت بزرگی را به دنبال داشت. این فیلم یكی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین فیلمها در تاریخ سینمای فرانسه محسوب می‌شد. البته این فیلم طیف خشونت را به دنبال داشت و ۲۳ دقیقه از فیلم حذف شد تا خشونت آن كم شود. 
رنو در سال ۱۹۹۵ با بازی در فیلم (ماموریت غیرممكن) مورد نقد منتقدان زیادی قرار گرفت اما موفقیت فیلم در نظر مردم چشمگیر بود. 
● بسوی هالیوود 
رنو در سال ۱۹۹۷ به سوی هالیوود راه افتاد و سعی كرد تا تماشاگران آمریكایی را با ذوق و استعداد خود در زمینه‌های فیلمهای كمدی جلب كند. اما تماشاگران او را در نقش‌های اكشن می‌پذیرفتند. 
از این رو در سال ۱۹۹۸ با بازی در (گودزیلا) علاقه همگان را به خود جلب كرد، یكی از شانس‌هایی كه در هالیوود آورد همكاری با رابرت دنیرو در فیلم )رونین> بود. 
او دوباره به فرانسه بازگشت ولی هالیوود به دنبالش بود، بدین ترتیب در سال ۲۰۰۰ فیلم (رودخانه ارغوانی) را در هالیوود بازی كرد. 
رنو می‌خواست استعداد خود را در نقشهای كمدی بیازماید. او در سال ۲۰۰۲ در كنار (ژرار دیاردیو) اسطوره بازیگری در سینمای امروز فرانسه قرار گرفت و حاصل آن یكی از بهترین كمدی‌های فرانسوی به نام )روبی و كوئنتین> بود. این فیلم نه تنها در فرانسه، بلكه در آمریكا مانند بمب صدا كرد و جزو پرفروش‌ترین فیلمهای دنیا قرار گرفت. 
یكی از فیلمهای جدید (رنو) را می‌توان )پلنگ صورتی> نامید. همچنین او با بازی در فیلم (كد داوینچی) در نقش بازرس بزوفاچی براساس كتاب جنجال‌برانگیز(دن براون) امسال به نمایش در آمد، او در این فیلم همبازی (تام هنكس) خواهد بود.از فیلمهای اخیر )ژان رنو> كه به نمایش در آمد (امپراطوری گرگها) در سال گذشته بود، رنو برای بازی در آن یك و نیم میلیون یورو دستمزد گرفت.گفتنی است یكی از بهترین فیلم‌های رنو بازی در فیلم (ببر و برف) به كارگردانی (روبرتو بنینی) كه كمدین معروف ایتالیایی نیز در آن حضور داشته بود. همچنین وی اخیرا موافقتش را برای ایفای نقش در فیلم (پسران پرواز) اعلام كرده است. بودجه این فیلم ۱۰ میلیون دلار است و در زمان جنگ دوم جهانی اتفاق افتاده است. 
او چهار فرزند دارد. 
(ژان رنو) دو بار ازدواج كرد و ثمره هر ازدواج او دو فرزند است ... 
اولین ازدواجش در سال ۱۹۷۶ با (جنویو) بود كه در سال ۱۹۷۸ صاحب یك دختر به نام ساندرا و یك پسر به نام مایكل در سال ۱۹۸۰ شد.این ازدواج پایان خوشی به همراه نداشت. مسافرت‌های متعدد (ژان رنو) به ایتالیا و فرانسه شكایت همسرش را در پی داشت، لذا این ازدواج به جدایی ختم شد.ژان در سال ۱۹۹۴ با (ناتالی دیسكیویز) مدل ایتالیایی ازدواج كرد و در سال ۱۹۹۶ پسرش (تام) و دو سال بعد دخترش (سرنا) به دنیا آمد.ژان یك خانه مجلل و باشكوه در پاریس و یك خانه در بهترین نقطه لس‌آنجلس دارد. 
▪ گفتگو با لس‌آنجلس تایمز 
چندی پیش لس‌آنجلس تایمز گفتگویی با وی انجام داد كه در ذیل خواهید خواند. 
● نظر شما درباره نقشهای اكشن چیست؟ 
رنو: من شخصا انسانی رومانتیك هستم و روحیه‌ای طنزگونه دارم. حتی همیشه ترجیح می‌‌دهم در فیلمهای كمدی ایفای نقش كنم. به نظرم بازی در فیلمهای كمدی مشكل‌تر از بازی در فیلمهای اكشن است اما این روزها فیلمهای اكشن طرفدار بیشتری میان مردم دارد به ویژه آمریكایی‌ها، فیلمهای اكشن را بهتر می‌‌پسندند. من هم یك هنرپیشه هستم و باید طبق دیالوگها عمل كنم. 
حتی از دست زدن به اسلحه هم خوشم نمی‌آید. البته باید بگویم كه تیراندازی و هدف گرفتنم بسیار خوب است، زیرا در ارتش چندین دوره را گذرانده‌ام اما نه از اسلحه خوشم می‌آید و نه از شكار كردن. 
● آیا حقیقت دارد كه در فیلم ماتریكس نقش پیشنهادی را نپذیرفتید... 
رنو: بله، زیرا برای فیلمبرداری مجبور بودم، همراه چهار فرزندم به استرالیا بروم و مدتی را در آنجا زندگی كنم كه این برایم غیرممكن بود. لذا بازی در نقش مامور مخفی در فیلم ماتریكس را نپذیرفتم. 
● نظرتان درباره بازی با تام كروز و رابرت دنیرو چیست؟ 
رنو: من از رابرت دنیرو آموخته‌های زیادی یاد گرفتم و تجربیات زیادی كسب كردم. وقتی یك بازیگر ناشی با عده‌ای ماهر و حرفه‌ای بازی كند واقعا لذت می‌‌‌‌برد و كار به سرعت و با موفقیت به پایان می‌‌‌‌رسد. بازی در فیلم با عده‌ای هنرمند حرفه‌ای همچون بازی در میدان تنیس است. اگر بازیكن طرف مقابل خوب و حرفه‌ای باشد، آن بازی برای تماشاگران دلچسب خواهد شد. 
● نظرتان درباره مطالعه چیست؟ 
رنو: مطالعه كتب در زمینه‌های مختلف بستگی به ذائقه و معلومات فرد دارد، به نظر من مطالعه كتاب، انسان را به بالاترین مقام‌ها خواهد رساند. همین كه با علم روز آشنا شوی بهترین و والاترین ارزش را دارد.كتاب می‌تواند رسانه مكتوب خوبی باشد و سینما و تئاتر نیز می‌تواند یك رسانه تصویری مفید، به شرطی كه مفهوم و متن كتاب و یا فیلمنامه غیراخلاقی نباشد. 
● قدم بعدی در زندگی شما چیست؟ 
رنو: می‌‌‌خواهم از بازیگری كنار بكشم چون به اندازه كافی پول دارم. می‌‌‌خواهم بقیه عمر خود را در كنار خانواده‌ام باشم. امروزه سیل پیشنهادها به سوی من سرازیر است از هالیوود، فرانسه و ایتالیاا اما خسته شده‌ام می‌‌خواهم به استراحت بپردازم. شاید مدتی بعد از استراحت و فارغ بودن از كار بار دیگر خواهان فعالیت در عرصه سینما شوم اما اكنون نیاز به استراحت دارم. 
 
● فیلم‌شناسی ژان رنو 
 
از فیلم‌های مشهوری که وی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته‌است می‌توان به :
مارگارت، ببر و برف،كدداوینچی،هتل رواندا، ماموریت غیرممكن،رودخانه كریسمون، پرواز از محكمه، صدا، آبی بزرگ، زیرزمین یا مترو و گربه‌ها. نیکیتا، لئون، رونین، گودزیلا، راز داوینچی، پسران پرواز، پلنگ صورتی و بوسه فرانسوی و امپراتوری گرگها اشاره کرد.
همچنین ژان رنو در ساخت، تهیه و صداگذاری فیلمهای (پلی‌استیشن)۲ نیز فعال بوده است.
از چهره او برای کاراکتر جک بلانک در بازی کامپیوتری اونیموشا ۳: محاصره اهریمن الگوبرداری شد .
 
افتخارات تلویزیونی و سینمایی 
 
سال عنوان نقش توضیحات
۱۹۸۰ The Moroccan Stallion
۱۹۸۲ La Passante du Sans-Souci
۱۹۸۳ Le Dernier Combat
۱۹۸۵ Le téléphone sonne toujours deux fois!! Marraine 's confidence man
Subway The Drummer
۱۹۸۸ Le Grand Bleu (The Big Blue) Enzo Molinari Nominated - César Award for Best Supporting Actor
۱۹۹۰ L'Homme au masque d'or Father Victorio Gaetano
دختری بنام نیکیتا ویکتور
۱۹۹۱ Loulou Graffiti Pique la Lune
L'Opération Corned-Beef Capitaine Philippe Boulier, dit 'Le Squale'/Captain Philippe
۱۹۹۲ Kurenai no buta Porco Rosso Voice
۱۹۹۳ La Vis Monsieur K
Paranoïa Short Subject
Flight from Justice Charlie Bert TV
Les Visiteurs Godefroy de Papincourt, Comte de Montmirail Nominated - César Award for Best Actor
۱۹۹۴ Léon (The Professional) Leon Nominated - César Award for Best Actor
۱۹۹۵ Les Truffes Patrick
بوسه فرانسوی بازرس ژان-پائول کاردن
Al di là delle nuvole Carlo
۱۹۹۶ مأموریت غیر ممکن فرانک کریگر
Le Jaguar Jean Campana
۱۹۹۷ Roseanna's Grave Marcello
Un amour de sorcière Molok
Les Soeurs Soleil Un spectateur
۱۹۹۸ Les Visiteurs II: Les Couloirs du temps Comte Godefroy de Montmirail, dit Godefroy
گودزیلا Philippe Roaché
رونین Vincent
۲۰۰۰ Les Rivières pourpres (Crimson Rivers) Pierre Niemans Nominated - European Film Award for Best Actor
۲۰۰۱ Just Visiting Count Thibault of Malfete
Wasabi Hubert Fiorentini
۲۰۰۲ Décalage horaire Felix
Rollerball Alexis Petrovich
۲۰۰۰۳ Tais-toi! Ruby
۲۰۰۴ Onimusha ۳: Demon Siege
(کپ‌کام-based popular franchise)
Jacques Blanc Voice
Videogame
Les Rivières pourpres II: Les anges de l'apocalypse
(Crimson Rivers II: Angels of the Apocalypse)
Commissaire Niemans
هتل رواندا Mr. Tillens Uncredited
L'Enquête Corse Ange Leoni
۲۰۰۵ L'Empire des loups (Empire of the Wolves) Jean-Louis Schiffer
ببر و برف Fuad
۲۰۰۶ پلنگ صورتی Gilbert Ponton
پسران پرواز Captain Thenault
رمز داوینچی Captain Bezu Fache
بر آب رفته Le Frog Voice
۲۰۰۸ Ca$h Maxime - Dubreuil
۲۰۰۹ پلنگ صورتی ۲ Gilbert Ponton
Le Premier Cercle Milo Malakian
Couples Retreat Marcel
Armored Quinn
۲۰۱۰ بچه‌های پاریس Dr. Sheinbaum awaiting release
The Immortal Charly Matteï
۲۰۱۱ Margaret Ramon awaiting release

 


نیکول کیدمن

دو شنبه 17 مهر 1391
14:6
alihoveida

 زندگی نامه نیکول کیدمن

 
 
نيكول در بيستم ژوئن سال 1967 در هاوايي بدنيا آمد. او يك ستاره سينماست و داراي شهرت فراواني است.پدر او یک ایرلندی و مادرش یک اسکاتلندی بود، که هر دو در استرالیا به دنیا آمده بودند. اما نیکول در هونولولو هاوائی (ایالات متحده آمریکا) متولد شده‌است و به همین دلیل دارای دو ملیت آمریکایی و استرالیایی می‌باشد. پدرش «آنتونی» (به انگلیسی: Dr. Antony David Kidman) متخصص شیمی بالینی بود و مادرش "جانل آن (به انگلیسی: Janelle Ann) آموزشیار پرستار بود.

در سال ۱۹۷۳ میلادی یعنی در ۶ سالگی نیکول، آنها به واشنگتن دی.سی جهت ادامه تحقیقات پدر نیکول درباره سرطان سینه سفر کردند که نیکول در آنجا اولین نقش خود را در جشن کریسمس تجربه کرد

او تاکنون دو بار ازدواج کرده نخست با تام کروز (به انگلیسی: Tom Cruise) در سال ۱۹۹۰ بود آنها دو فرزند به نام‌های ایزابلا جین (۱۹۹۲) و کانر آنتونی (۱۹۹۵) را به فرزند خواندگی قبول کردند. این ازدواج در سال ۲۰۰۱ به جدایی کشیده شد.دومین ازدواج وی با کیث اربن (به انگلیسی: Keith Urban) در ۲۵ ژوئن سال ۲۰۰۶ است. پدرش يك متخصص شيمي و مادرش استاد پرستاري بود نيكول از سن 4 سالگي در سيدني استراليا پرورش يافت و اين علت شهرت او به لهجه منحصر به فردش است.
دوران كودكي او به شدت با فعاليتهاي اجتماعي پدر و مادرش آميخته بود مادرش كه يك فيمينيست تند و تيز بود و حتي حاضر نبود براي او عروسك بخرد پدرش او را با خرك ورزشي تمرين مي داد. ورزش يك قسمت از زندگي او در خانه بود نيكول مجبور بود در پايان روز با والدينش درباره يك نشريه سياسي يا اتفاقات روز بحث و گفتگو كند.

نيكول به شدت از اين اوضاع احساس بدي داشت همينطور كه بزرگ مي شد اولين تجربه بازيگري او در سن 6 سالگي بوقوع پيوست زمانيكه او در يك نمايش مدرسه اي در كريسمس ظاهر شد در سنين نوجواني آموزش رقص، تئاتر و پانتوميم ديد بخصوص علاقه شديد به رقص باله داشت.
امروزه اندام متناسب او بخشي از زيبايي اوست. اما در كودكي بخاطر قد بلندش نسبت به همكلاسيهايش خيلي متناسب نبود و چهره رنگ پريده او در جواني امتيازي براي او محسوب نمي شد.
او معمولاً در تئاتر « فيليپ استريت » در سيدني شركت مي كرد. علاقه اش به باله و هنرهاي نمايشي براي نيكول كافي بود
تا به هنرپيشگي علاقه مند شود. در سال 1983 نيكول اولين نقش خود را در فيلم استراليايي"Bush Christmas" بازي كرد. او يك اثر به ياد ماندني در پيشينه استراليايي خود آفريد به طوريكه هنوز هر دسامبر تلوزيون آن را پخش مي كند. در سال 1985 زمانيكه او فقط 17 سال داشت به عنوان هنرپيشه زن سال در استراليا برگزيده شد. زمانيكه در آمريكا در فيلم پر هيجان"Dead Calm" ظاهر شد خيلي زود به عنوان يك هنرپيشه شناخته شده در كل دنيا پذيرفته شده بود نيكول بزرگ شده بود و زيبايي خاص خودش را پيدا كرده بود همانطور كه امروزه مي شناسيمش فيلم بعدي نيكول "Days of Thunder" نام داشت كه در زندگي آينده او اثر گذار بود. در فيلم ماشين مسابقه او دل تام كروز را دزديد و بالاخره در سال 1990 نيكول و تام در كلرادو ازدواج كردند. در چند سال بعد از آن نيكول در تقلا براي براي اين بود كه خود را نه فقط به عنوان همسر تام كروز بلكه به عنوان يك هنرپيشه مطرح كند. نيكول در سال 1995 جايزه بهترين هنرپيشه زن Golden Globes را ازان خود كرد. در فيلم بعدي نيكول به عنوان زن بتمن در فيلم پرطرفدار آن زمان «بتمن براي هميشه» بازي كرد.

نيكول در فيلم  "Eyes Wide Shut" با همسرش تام كروز روبرو شد كه به كارگرداني استنلي كوبريك ساخته شد. مقاله هاي متعددي در مورد اين فيلم نوشته شد و اين دو به عنوان يك زوج موفق در هاليوود سلطنت مي كرند. فيلم قابل توجه بعدي نيكول «مولن روج» بود و بخاطر صدمه ديدن زانويش در اين فيلم از فيلم  "The Panic Room" كنار گذاشته شد. نيكول و تام سرپرستي دو كودك به نامهاي ايزابل جين و كونور آنتوني را به عهده گرفتند. تام و نيكول بعد از 10 سال زندگي مشترك در فوريه 2001 از يكديگر جدا شدند و سخنگوي نيكول اين را يك ماه بعد رسماً‌ اعلام كرد و طلاق در يكم آگوست 2001 رسماً انجام شد.نیکول بعد جدایی غم انگیز و مبهمش از تام با مردان زیادی رابطه داشت.وی سرانجام با "کیت اوربان" برترین خواننده ی پاپ و ثروتمند ترین مرد استرالیا ازدواج کرد.وی مدتها قبل از ازدواج با نیکول معتاد به الکل بوده و نیکول هم از این قضیه اطلاع داشته است . نیکول هم اکنون از اعتیاد همسرش بسیار ناراحت است و هردو می کوشند تا اعتیاد را از زندگی خود ریشه کن کنند .نیکول هم اکنون برای هر فیلم خود حدود 17 میلیون دلار دستمزد میگیرد.او با ثرمایه ای بالغ بر 400 میلیون دلار ثروتمند ترین زن استرالیاست.
 
فیلم‌ها

 
تندیسی از نیکول کیدمن در موزه مادام توسو لندن.
جوایز 
 • اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم ساعت‌ها (۲۰۰۲)
 • خرس نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره برلین برای فیلم ساعت‌ها (۲۰۰۳)
 • جایزه بهترین نقش اول زن در جشنواره فیلم انگلستان برای فیلم ساعت‌ها (۲۰۰۳)

جنیفر لوپز

یک شنبه 16 مهر 1391
17:36
alihoveida

 

جنیفر لین لوپز (به انگلیسیJennifer Lynn Lopez) با نام مستعار جِی لو (به انگلیسیJ. Lo) زاده ۲۴ ژوئیه ۱۹۶۹ خواننده، بازیگر،رقصنده، تهیه‌کننده موسیقی، تهیه‌کننده تلویزیونی و طراح مد پورتوریکویی تبار اهل آمریکاست. جنیفر لوپز توسط مجله اقتصادی آمریکایی فوربزعنوان ثروتمندترین بازیگر لاتین تبار اهل هالیوود را به خود اختصاص داد. جنیفر لوپز در فهرست ۱۰۰ شخص پرنفوذ و اثرگذار آمریکایی لاتین تبار، توسط مجله پیپل اِن اسپانول به عنوان نفر نخست برگزیده شد.
او تا به حال با توجه به شهرت و محبوبیتش به عنوان یک ستاره برتر هنری در آگهی‌های پولساز نظیر تبلیغ ادکلن و مدهای گوناگون شرکت کرده و سودهای هنگفتی را به دست آورده‌است. علاوه بر آن او به عنوان یک حامی حقوق بشر و همچنین در رابطه با واکسیناسیون اطفال در بیمارستان کودکان لس آنجلس فعال بوده‌است. جنیفر لوپز کار شغلی خود را به عنوان رقصنده با بازی در مجموعه طنز تلویزیونی لیوینگ کالر[۱]آغاز کرد. پس از آن با ظهور در فیلم هیجانی و اکشن قطار پول در سال ۱۹۹۵ به سر زبان‌ها افتاد.
نخستین فیلمی که او به عنوان یک بازیگر کلیدی، ایفای نقش کرد فیلم با ژانر زندگینامه به نام سلنا بود که به سال ۱۹۹۷ ساخته شد، در این فیلم جنیفر لوپز به عنوان یک بازیگر برجسته و متمایز موفق شد جایزه آلما[۲] را دریافت کند. فیلم خارج از دید[۳] به سال ۱۹۹۸ فیلمی بود که او توانست دومین جایزه آلما را به خاطر نقش آفرینی در آن کسب نماید. پس از آن در فیلم‌های طنز برنامه‌ریز ازدواج[۴] خدمتکاری در منهتن[۵]مایلید برقصیم؟[۶] و مادرشوهر هیولا[۷] به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۱، ۲۰۰۲، ۲۰۰۴، ۲۰۰۵ نقش آفرینی باکرد. فیلم‌های مایلید برقصیم؟ و مادرشوهر هیولا برای جنیفر لوپز از لحاظ اقتصادی دستاوردی بزرگ محسوب می‌شدند.
در سال ۱۹۹۹ لوپز به عنوان نخستین کار، آلبوم آن دِ سیکس[۸] را روانه بازار موسیقی کرد. که تک آهنگ برتر و مشهور «اگر تو عشق من را داشته باشی»[۹] را در بر داشت. دومین آلبوم استودیویی جنیفر لوپز با نام J.Lo در سال ۲۰۰۱ با فروش هشت میلیون نسخه در کل دنیا، یک دستاورد بزرگ مالی برای او محسوب می‌شد. آلبوم J To Tha L-O! The Remixes نیز در سال ۲۰۰۲ دومین آلبوم پیاپی جنیفر بود که در صدرفهرست ۲۰۰ آلبوم برتر موسیقی آمریکا قرار گرفت. سومین و چهارمین آلبوم استودیویی این ستاره آمریکایی موسوم به این منم... خوب حالا[۱۰] در ۱۹ نوامبر ۲۰۰۲ و میلادی دوباره[۱۱] در اول مارس ۲۰۰۵ ردیف شماره ۲ فهرست بیلبورد ۲۰۰ را به خود اختصاص دادند. در سال ۲۰۰۷ او نخستین آلبوم تمام اسپانیایی‌زبانش به نام آنطور که یک زن دل می‌بازد[۱۲] را روانه بازار کرد، او همچنین در ششم اکتبر همان سال پنجمین آلبوم انگلیسی و در مجموع ششمین آلبوم خود را با نام شجاع[۱۳] در دسترس هواداران خود قرار داد. او در سال ۲۰۰۳ برنده جایزه «American Music Award for Favorite pop/rock female Artist» که مخصوص خوانندگان زن در سبک پاپ و راک بود، گردید و همچنین در سال ۲۰۰۷ جایزه «American Music Award for Favorite Latin Artist»، که مخصوص هنرمندان لاتین‌تبار می‌باشد را از آن خود کرد. با توجه به آخرین آمار، جنیفر لوپز بیشتر از ۲۵ میلیون نسخه از آلبوم‌های خود را در تمام دنیا فروخته‌است. در مسابقه تلویزیونی آمریکن آیدل که مربوط به کشف استعدادهای درخشان در زمینه تک خوانی است، جنیفر لوپز در هیئت داوران فعال می‌باشد. در کانال سی بی اس جنیفر به عنوان نخستین مهمان برنامه «گفتگو»[۱۴] شرکت کرد.
 
کودکی و نوجوانی 
جنیفر لوپز متولد و بزرگ شده محله کَسل هیل در همسایگی برونکس واقع در نیویورک است. مادرش مربی مهدکودک و پدرش متخصص رایانه هر دو پورتوریکویی تبار و کاتولیک مذهب، زاده شهر پونسی در جنوب پورتوریکو می‌باشند. جنیفر لوپز دو خواهر به نام‌های لیندا و لسلی دارد که از میان آنها لیندا دارای شغل روزنامه نگاری است. او تحصیلات مقدماتی خود را در مدارس و دبیرستان کاتولیک در برونکس به پایان رساند. از ۱۹ سالگی به شکلی خودآموز به رقص و آوازخوانی پرداخت. در هنگام تحصیل در دانشگاه جنیفر در کنار رقص در باشگاه شبانه منهتن به عنوان شغل پاره‌وقت در دفترخانه‌ای مشغول به کار شد.
شایعه بیمه بدن 
در سال ۱۹۹۹ نشریات انگلیسی و آمریکایی اعلام کردند که جنیفر اعضای مختلف بدن خود را در مجموع به ارزش یک میلیارد دلار بیمه کرده‌است. این نشریات مبلغ بیمهٔ پستان او را ۲۰۰ میلیون دلار، پا و باسن را ۳۰۰ میلیون دلار و مو را ۵۰ میلیون دلار اعلام کردند. لوپز نیز در بیانیه‌ای این گزارش‌ها را خنده‌دار توصیف کرد.[۱۵]
روابط خصوصی 

مارک آنتونی و جنیفر لوپز
در مورد روابط خصوصی جنیفر لوپز با مردان، رسانه‌ها تمرکز خاصی دارند. او تاکنون روابط نسبتا گرمی با شان کامز، کریس جود، بن افلک ومارک آنتونی داشته‌است. در سال ۱۹۸۴ در سن ۱۵ سالگی (دوران دبیرستان) و هنگامی که او کم کم داشت به یک ستاره تبدیل می‌شد، او با دیوید کروز روابط دوستانه داشت. در سال ۱۹۹۴ جنیفر لوپز پس از ۱۰ سال رابطه تنگاتنگ با دیوید کروز، به روابط دوستانه‌اش پایان داد. جنیفر لوپز در سال ۲۰۰۴ گفت:
دیوید کروز دوستی است که احتمالا من را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسد.[۱۶][۱۷]
اولین ازدواج لوپز با اوجانی نوآ در ۲۲ فوریه ۱۹۹۷ بود. لوپز نوآ را اولین بار هنگامی که نوآ به عنوان خدمتکار در رستورانی در میامی کار می‌کرد ملاقات کرد. این دو در ژانویه ۱۹۹۸ از هم طلاق گرفتند. بعدا لوپز نوآ را به عنوان مدیر رستورانش در آپریل ۲۰۰۲ استخدام کرد. اما نوآ در اکتبر همان سال اخراج شد. بعد از آن نوآ از جنیفر به دادگاه شکایت کرد اما این دو به طور محرمانه با هم سازش کردند. در آپریل ۲۰۰۶، لوپز از نوآ شکایت کرد تا مانع انتشار کتابی شود که نوآ در آن جزئیات ازدواج و زندگی خصوصی اش با جنیفر را نوشته بود.[نیازمند مدرک]
لوپز حدود دو سال و نیم با خواننده هیپ-هاپ، شان کامز رابطه داشت. در ۲۷ دسامبر ۱۹۹۹، لوپز و کامز در نایت کلابی در منهتن بودند که بین همراهان کامز و گروهی دیگر درگیری پیش آمد و یک نفر شلیک کرد. لوپز و کامز با ماشین از آنجا دور شدند ولی توسط پلیس متوقف شدند[۱۸] و یک اسلحه روی صندلی ماشین آن‌ها پیدا شد. کامز متهم به حمل اسلحه شد؛ در همین حال علاوه بر استرس پیش از محاکمه پی‌گیری موضوع توسط مطبوعات مشکل را دوچندان می‌کرد، و لوپز یک سال بعد به جریاناتش با کامز پایان داد، در طی یک دادخواست در ۲۰۰۸ وکیل مدافعه گفت که لوپز در این پرونده هیچ نقشی نداشته‌است.[۱۹]
دومین ازدواج او با یکی از رقصنده‌هایش به نام کریس جود بود. جنیفر اولین بار با جود هنگام فیلمبرداری موزیک ویدئو "Love Don't Cost a Thing" آشنا شد. این دو در ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۱ در خانه‌ای در حومه لوس آنجلس ازدواج کردند. جنیفر و جود در ژوئن ۲۰۰۲ به رابطه شان پایان دادند و سرانجام با ورود بن افلک در ژانویه ۲۰۰۳ به طور رسمی از هم طلاق گرفتند.[نیازمند مدرک]
رابطهٔ او با بن افلک بازیگر سرشناس هالیوودی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت به طوری که پاپارازی‌ها این زوج را بنیفر می‌نامیدند. جنیفر خبر نامزدی اش با بن را در نوامبر ۲۰۰۲ اعلام کرد. بن افلک حلقه‌ای ۱٫۲ میلیون دلاری به جنیفر داد. جنیفر در یک مصاحبه قول داد که به زودی با بن افلک ازدواج کند و تشکیل خانواده دهد. این دو تاریخ ازدواجشان را ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۳ در سانتا باربارا اعلام کردند. اما چند ساعت قبل از برگزاری مراسم خبر به هم خوردن نامزدی جنیفر و بن منتشر شد و این مراسم به هم خورد. این دو سرانجام در ژانویه ۲۰۰۴ از هم جدا شدند. جنیفر و بن در چند فیلم در کنار هم بازی کردند از جمله: Gigli، Jersey Girl. بن در موزیک ویدئو جنیفر به نام "Jenny from the Block" نیز ظاهر شد.[نیازمند مدرک]
کمتر از دو ماه بعد از جدایی جنیفر و بن، جنیفر با مارک آنتونی آشنا شد. البته جنیفر و مارک در دهه ۹۰دوستی کوتاهی داشتند (قبل از اینکه جنیفر ازدواج کند). این دو در اوایل ۲۰۰۴ آهنگی را برای فیلم "Shall We Dance?" که جنیفر در آن بازی کرده بود، با هم ضبط کردند. در اکتبر ۲۰۰۳، مارک آنتونی از دختر شایسته جهان، دایانارا تورس طلاق گرفت (برای دومین بار). آنها ۲ فرزند نیز داشتند. جنیفر و مارک در ژوئن ۲۰۰۴ در مراسم کاملا خصوصی ازدواج کردند. دختر مارک آنتونی، آرایانا در آخر موزیک ویدئو "Get Right" به عنوان خواهر کوچکتر جنیفر ظاهر شد. در نوامبر ۲۰۰۷، هنگامی که جنیفر برای آخرین بار در تور "En Concierto" روی صحنه رفت اعلام کرد که باردار است. البته پدر جنیفر بعداً اصلاح کرد که جنیفر قرار است صاحب دوقلو شود. و جنیفر در ۲۲ فوریه ۲۰۰۸ صاحب یک دختر و یک پسر شد. لوپز با دریافت مبلغ ۶ میلیون دلار اجازه داد تا عکس او و دوقلوهایش در مجله پیپل چاپ شود. سرانجام در ۱۵ جولای ۲۰۱۱ بعد از ۷سال زندگی مشترک، جنیفر و مارک آنتونی از هم جدا شدند.[نیازمند مدرک]
فیلم‌ها 
جنیفر لوپز تاکنون در فیلم‌های دختر کوچک من (۱۹۸۷)، خانواده من (۱۹۹۵)، قطار پول (۱۹۹۵)، جک (۱۹۹۶)، خون و شراب (۱۹۹۶)، سلنا (۱۹۹۷)، آناکوندا (فیلم) (۱۹۹۷)، دور کامل (۱۹۹۷)، خارج از دید (۱۹۹۸)، مورچه‌ها (۱۹۹۸)، سلول (۲۰۰۰)، طراح مراسم ازدواج(۲۰۰۱)، چشم‌فرشته‌ای (۲۰۰۱)، کافی (۲۰۰۲)، خدمتکاری در منهتن (۲۰۰۲)، گیگلی (۲۰۰۳)، دختر جرسی (۲۰۰۴)، مایل هستید برقصیم؟(۲۰۰۴)، مادرشوهر هیولا (۲۰۰۵)، یک زندگی ناتمام (۲۰۰۵) و نقشه وارونه(۲۰۱۰) ایفای نقش کرده‌است.
آلبومها 
 • On The 6 - ۱۹۹۹
 • J.Lo - ۲۰۰۱
 • J To Tha L-O! The Remixes - ۲۰۰۲
 • This Is Me... Then - ۲۰۰۲
 • Rebirth - ۲۰۰۵
 • Como Ama Una Mujer - ۲۰۰۷
 • Brave - ۲۰۰۷
 • ۲۰۱۱ - Love
 • 2012-The hit
تک آهنگ‌ها 
روی زمین، اگر تو عشق من باشی و احساس خیلی خوبی دارم از تک آهنگهای معروف او هستند.


اشر

یک شنبه 16 مهر 1391
17:27
alihoveida

اشر

زمینه فعالیت بازیگرسینما،خواننده
ملیت پرچم ایالات متحدهآمریکایی
تولد ۱۶ اکتبر۱۹۷۸ ‏(۳۲ سال)
دالاس،تگزاس
سال‌های فعالیت ۱۹۹۰ - اکنون

 آشر در ۱۴ اکتبر سال ۱۹۷۸ در دالاس تگزاس به دنیا آمد. پدر او در زمانی که آشر یک ساله بود او را ترک کرد. او در کودکی به عنوان یکی از اعضای گروه کر کلیسا بود. همچنین آشر معادل هادی در زبان فارسی و عربی میباشد.

 

او شهرتش را در اوایل ۱۹۹۰ و بعد از آن با انتشار آلبوم‌های راه من (۱۹۹۷) و ۸۷۰۱ (۲۰۰۱) به دست آورد. او در ادامه موفق به انتشار آلبوم اعترافات (۲۰۰۴) کرد که بیش از ده میلیون نسخه از آلبوم در آمریکافروش رفت که با فروشی بیش از ۲۰ میلیون نسخه یکی از پر فروش ترین آلبومهای جهان شناخته شده است. تا به امروز ۴۵ میلیون نسخه از آلبوم‌های او در سراسر جهان فروخته شده است و همچنین او برنده هفت جایزه گرمی نیز شده. در سال ۲۰۰۸ در لیست منتشر شده از طرف مجله بیلبورد در مورد ۱۰۰ هنرمند موفق نام او در رتبه ۲۱ قرار داشت. همچنین وی ۱۱ آهنگ نامبر وان در سراسر جهان دارد و تاکنون ۲۳.۵ میلیون نسخه از آلبوم‌های او در آمریکا فروش رفته است که یکی از پر فروش ترین خواننده های امریکا محسوب میشود. در سال ۲۰۱۰ تک آهنگ OMG بیش از ۷ میلیون نسخه به فروش رسید و یکی از موفق ترین تک آهنگ های سال ۲۰۱۰ محسوب میشود.

پیتبول

یک شنبه 16 مهر 1391
17:18
alihoveida

 نام اصلی آرماندو کریستین پرز


نام مستعار پیتبول, مستر ورلد واید, مستر تری او فایو


تولد ۱۵ ژانویهٔ ۱۹۸۱ ‏(۳۰ سال)


اصل/ملیت آمریکا


سبک‌ها هیپ هاپ, لاتین, دنس
فعالیت(ها) خواننده, ترانه سرا


مدت فعالیت ۱۹۹۷ تا کنون


 

آرماندو کریستین پرز (متولد ۱۵ ژانویه ۱۹۸۱، میامی) از خوانندگان هیپ هاپ آمریکایی است.وی کار خوانندگی خود را از سال ۲۰۰۴ به طور رسمی و با بیرون دادن آلبوم میامی آغاز کرد. بیشترین معروفیت وی در سال ۲۰۰۸ و با انتشار آهنگ «من میدونم تو منو میخوای I Know You Want Me» برخوردار شد و از آنجایی که یکی از آهنگ سازان هست برای خوانندگان مختلفی از جمله کوین رادولف, تی-پین, آشر بیت ساخته‌است.

زندگی و کارهای انجام شده

پیت بول در خانواده ی مهاجر کوبایی به دنیا آمد که محیط خانواده او را وادار کرد که اشعار "خوزه ماریت" را فرا بگیرد.اصلیت پیت بول برای کوبا است و از طرفی نیز در میامی در کشور آمریکا متولد شده‌است که این دو ملیتی را می‌توان در پوست سفید و چشمان آبی وی مشاهده کرد.

در دوران جوانی، پدر و و مادر او ازهم جدا شدند و وی بیشتر زندگیه خود را با مادرش گذراند. در ۱۶ سالگی به قاچاق مواد مخدر روی آورد که موجب شد مادرش او را از خانه بیرون بی اندازد و در کانون اصلاح بزرگ شود.پس از آن به حرفه اش که همان خوانندگی بود، تمرکز کرد. در ۲۰۰۴، آلبوم "میامی" را منتشر کرد که آهنگ اول آن «کولو Culo» بود.

این آهنگ توسط لیل جان و برادران دیاز تهیه شده بود که رتبه ی ۳۲ را در آهنگ‌های خوب ورتبه ۱۱ در آهنگ‌های خوب رپ به خودش اختصاص داد.

از معروف ترین آهنگ‌های وی می‌توان به «من میدونم تو منو میخوای I Know You Want Me» , «اونو تعطیل کن Shut It Down» , «دختر برو Go Girl», «سرویس اتاق هتل Hotel Room Service» ,«دیوانه Krazy» و «هی عزیزم Hey Baby» نام برد. پیتبول معمولا با بسیاری از خوانندگان معروف آهنگ خوانده و حتی ریمیکس‌هایی را درست کرده‌است که می‌توان به «دی جی ما را عاشق کن DJ Got Us Fallin' in Love» به همراه آشر , «من اونو دوست دارم I Like It» به همراه انریکه ایگلسیاس و «روی زمین» به همراه جنیفر لوپز نام برد.

پیت بول در سال ۲۰۱۰ آلبومی تمام اسپانیولی با نام «آرماندو Armando» منتشر کرد که به خاطر این آلبوم به عنوان نامزد بهترین آلبوم لاتین قرار گرفت.


دیوید کاپرفیلد

یک شنبه 16 مهر 1391
17:2
alihoveida

  

دیوید کاپرفیلد در تاریخ 16 سپتامبر 1956 در شهر متاچن واقع در نیوجرسی در آمریکا از پدر و مادر یهودی ‏اهل روسیه متولدگردید.‏او در کودکی از پدر بزرگش شعبده بازی با کارت را آموخت و در سن 12 سالگی رسمآ بعنوان جوانترین شعبده ‏باز در تاریخآمریکا شروع بکار نموده و در 16 سالگی هم آموزش شعبدهبازی را در دانشگاه نیویورک تدریس ‏می نمود.‏دیوید کاپرفیلد شعبده بازیهای قدیمی را به سبک مدرن و جدیدو جالبی عرضه کرد و دنیا به این نمایشها با دید ‏بهتر و ‏هیجان انگیزتری برخورد کردند. او انقلابی بزرگی در دنیای شو ونمایش بوجود آورد.‏
از مهمترین و چشمگیرترین برنامه های او، غیب کردنمجسمه آزادی و عبور از میان دیوار چین و پرواز در ‏هوا بوده و
همچنین تعدادی از تماشاچیان را در جایشان غیب نموده و در جائی دیگر که آنها تصورش را نمیکردند ‏ظاهر نموده است.  ولی وی شخصآ روشی بنام کار درمانی را که در بیش از1100 بیمارستان در بیش از ‏‏30 کشور در مورد معلولین انجام
 داده است و توانسته اعتماد به نفس آنها بالا ببرد، بیشتراحساس رضایت دارد.
دیوید کاپرفیلد جوائز بیشماری دریافت نموده است و همچنین لقب شوالیه از دولت فرانسه و دکترای افتخاری از ‏دانشگاه
فوردهام.‏
همچنین در موزه مادام توسو در لندن که مجسمه مومی اشخاص مشهور را قرار میدهند، مجسمه مومی وی هم
‏اضافه گردیده است و در 4 کشور هم تصویرش را بعنوانیادبود بر روی تمبر چاپ کرده اند.‏
در آمد او فقط در سال 2003 بالغ بر 57 میلیون دلار بوده و ازنظر درآمد در دنیا نفر دهم میباشد.‏
او در بیش از 40 کشور و با تعداد بیش از 3 بیلیون تماشاچی برنامه داشته است.‏
او در سال حدود 550 برنامه دارد، که همه بلیطهایش از قبلپیش فروش شده است.‏

آل پاچینو

یک شنبه 16 مهر 1391
16:58
alihoveida

  نام :آل پاچینو

 
تاریخ تولد:25 آپریل 1940
 
محل تولد: نیویورک
 
اکثر مردم فیلم پدر خوانده را دیده اند و هنر نمایی آل پاچینو را در آن تحسین کرده اند . او یکی از هنرپیشه های بنام آمریکایی است که با بازی در فیلم پدر خوادنده به شهرت جهانی رسید.
وی در 25 آپریل 1940 در نیویورک پسری در یک خانوداده ایتالیایی تبار چشم به جهان گشود که نامش را آلفرد جیمز نهادند. مادرش رز (خانه دار) و پدرش سالواتره (کارمند شرکت بیمه) پاچینوایتالیایی بودند که برای زندگی به نیویورک مهاجرت کردنمد و آلفرد نیز در آنجا متولد شد . متاسفانه آلفرد نتوانست طعم محبت پدر را بچشد ،زیرا در حالی که او 2 سال داشت پدرش از دنیا رفت . در نتیجه آنها برای یافتن خانه ای ارزانتر به همراه مادر ،پدر بزرگ و مادربزرگش به حومه شهرنیویورک نقل مکان کردند. او به بازیگری علاقه داشت و مادرش نیز در این راه او را تشویق می کرد . آلفرد اصلا درس و مدرسه را دوست نداشت و همیشه از مدرسه فرار می کرد . بعد از پدر حامی او مادرش بود اما آلفرد آن قدر به بازیگری علاقه مند بود که در سال 1957 در مدرسه هنرهای زیبایی ثبت نام کرد ،اما از شانس بد او مادرش نیز در سال 1962 وقتی او 22 ساله بود ،بر اثر یک بیماری از دنیا رفت و آلفرد را تنها گذاشت او طبق خواست مادر و علاقه خودش به رشته بازیگری را ادامه داد و در تئاتر معرف برادوی نیویورک مشغول به اجرای نقش های مختلف شد . آلفرد در سال 1969 یعنی 7 سال بعد از مرگ مادرش در فیلم « من ،ناتالی » ایفای نقش کرد و مورد تحسین کارگردانان معروف قرار گرفت . وی در سال 1970 در فیلم «وحشت در نیدل پارک » بازی کردکه بازی در این دو فیلم  وی را چندان راضی وخشنود نکرد تا اینکه در سال 1972 هنگامی « فرانسیس فورد کاپولا» تصمیم به ساخت یکی از شاهکارهای تاریخ سینما یعنی فیلم پدر خوانده گرفت نقش « مایکل کورلئوته » به وی یعنی پاچینوی کبیر واگذار شد.  .بازی بی عیب و نقص او در فیلم همگان را مات و مبهوت ساخت و آغاز خوبی برای آلفرد بود و در این فیلم وی نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد شد که البته به او  نرسید او بعد از این فیلم در فیلم های مترسک و سرپیکو را بازی کرد و روز به روز به موفقیتش افزوده شد.در مترسک نقش آدمی سرگشته که به دنبال هویت  خود بود را بازی کرد و در سرپسکو که یکی دیگر از شاهکارهای او بود ، نقش یک افسر پلیس که فساد مافوق های خود را افشا کرد را بازی کرد  در این فیلم دوباره کاندید جایزه اسکار شد ولی باز هم نصیب او نشد. ولی جایزه گلدن گلاب را به خاطر در خشانش به وی  اهدا کردند.
 
صدای دلگرم و دلنشین وی در بازی کمک فراوانی به آلفرد می کند ،گویی که اعضای بدنش همه هنگام بازی واقعا بازیگرند
 
آلفرد با دی آنجلو هنرپیشه معروف هالیوود ازدواج کرد و آنها صاحب دو فرزند به نامهای آنتون و الیویا شدند.
 
آلفرد اکنون در حال کارگردانی است. او تا به امروز دو فیلم به نامهای کارآموز و بی خوابی را کارگردانی کرده است وی در کتاب خاطراتش می گوید :
 
«زندگی ام را مدیون مادرم هستم »
 
فیلم شناسی:
 
 ناتالی و من 1969،حشت در نیدل پارک 1969،پدر خوانده 1 1972  کاندید جایزه اسکار، مترسک 1973،  سرپیکو 1973   کاندید جایزه اسکار،  دریافت جایزه گلدن گلاب، پدر خوانده2  1974، بعد از ظهر سگی 1975    کاندید جایزه اسکار،  عدالت برای همه  1979   کاندید جایزه اسکار، دیر فیلد 1979 ، انقلاب 1985، دریای عشق 1989، دیک تریسی 1990، پدر خوانده 3  1990، بوی خوش زن  1992   دریافت جایزه اسکار ، فرانکی و جان 1991، گلن گری گلن راس 1992، راه کارلیتو 1993، وکیل مدافع شیطان 1997 دریافت جایزه گلدن گلاب، دنی براسکو 1997، فیلم خودی 1998، بی خوابی 2002، تاجر ونیزی 2004 بهترین اثر وی بعد از وی بعد از سال 2000

برد پیت

یک شنبه 16 مهر 1391
16:36
alihoveida

 نام :برد پیت

نام اصلی :ویلیام برادلی پیت

تولد ۱۸دسامبر ۱۹۶۳ (۴۸ سال)
 
محل تولد : شاونه ، اوکلاهاما  ، آمریکا
 
زمینه فعالیت: بازیگر، تهیه کننده
 
سال‌های فعالیت: از سال ۱۹۸۷ میلادی تاکنون
 
همسر(ها): جنیفر آنیستون(۲۰۰۰-۲۰۰۵)
 
شریک(های) زندگی: آنجلینا جولی(۲۰۰۵-تاکنون)
 
فرزندان: ۶ فرزند
 
 
 
برد پیت متولد 18 دسامبر 1963 در اوکلاهاما می باشد. برد تحصیلات ابتدایی خود رادر مدرسه"مان" در"اسپرینگ فیلد" گذراند. اولین حضور اجتماعی او مربوط به گروه کلیسای"ساوت هون" بود که در نمایشهای کیسا به نقشهای فرعی بسنده می کرد. اما او هم شانسهای پیاپی برای ستاره شدن بدست آورد. یکی از دوستان هم کلاسی او در مدرسه بازیگری از او خواست که در امتحان هنرپیشگی وی برای یک نقش تلویزیونی او را همراهی کند و نقش مقابلش را بازی کند. در کش و قوس یک سری اتفاقات او به جای دوستش قبول شد و در طی چند ماه بعد او نقش های کوچک گوناگونی را در سریال های مختلف تلوزیونی بازی کرد.
 
در سال 1991 قرار بود ویلیامبالدوین در نقش جی.دی در فیلم"تلما و لوییز" ظاهر شود. اما این نقش را بخاطر درگیر بودن در یک فیلم دیگر نپذیرفت و برد بجای او انتخاب شد تا اولین درخشش خود را در هالیوود شاهد باشد. حضور کوچک اما تحسین برانگیز او در این فیلم به نقش یک جوان جذاب و زیبا تئکه همگان را جلب کرد. ویلیام بالدوین در این مورد می گوید: بزرگترین اشتباه زندگی هنری او رد کردن پیشنهاد بازی در این فیلم بوده و از این بابت سرزنش های زیادی را از طرف برادربزگش (آلک بالدوین) شنیده است و ادامه میدهد که بعد از پی بردن به اشتباهش در صدد گرفتن این نقش برآمده ولی چه فایده که دیگر آن نقش به جوانی خوش چهره داده شده بود.
البته لازم به ذکر است که اولین نقش سینمای بردپیت در فیلم "نیمه تاریک خورشید" در سال 1988 بوده که در نقش یک بیمار پوستی ظاهر شده است. او در این فیلم تا دقیقه 30با داشتن ماسکی بر چهره ظاهر شده و بیننده را منطظر دیدن جهره خود می گذارد و در نهایت قبل از آنکه صبر بیننده لبریز شود ماسک از صورت برداشته و بینندگان با چهره جوان و بسیار جذاب او آشنا می شوند.
در سالهای بعد فیلم"جانی سود" به کارگردانی تام سیسیلیو و"تماس" در کنار الیزابن مک گاون و نیمه انیمیشن "دنیای جالب" اعتبار زیادی را برای او کسب نکرد ولی با درخشش در فیلم "رودخانه به آنطرف می رود به کارگردانی رابرت ردرفورد در نقش یک جوان ماهیگیر و ماجراجو به اوج رسید.
رابرت ردرفورد بعدها می گفت که به خاطر شباهت چهره برد با خود، او را انتخاب کرد ولی با دیدن بسیار عالی او از انتخاب او بسیار رازی و خشنود بوده است.
اما نقش آفرینی برد پیت در فیلم "مصاحبه با خون آشام" برای او بسیار سخت بود و باز ی در نقش یک خون آشام افسرده روی روحیه او اثر منفی گذاشت. فکر خودکشی دایم آزارش می داد و او شیوه ای را که نقشش از این فیلم وارد ضمیر ناخودآگاهش کرده بود را دوست نداشت.
در این فیلم اختلافات عمیقی بین دو هنرپیشه اصلی فیلم وجود داشت. خلق و قوی و رفتار خونسرد و بی تفاوت برد پیت با شیوه قانونمند و وسواسی تام کروز که در تضاد و کشمکش بود و این دو بازیگر همانگونه که در فیبم با هم روبرو می شدند در پشت صحنه نیز با هم اختلاف داشتند. مشکلات دیگر بخاطر رقابت دو بازیگر بود. ضمن اینکه گفته می شود که تام کروز کفشهایی با پاشنه بلند بر پای داشت تا هم قد حریف 183 سانتیمتری خود شود.
مشکل دیگر این فیلم بخاطر انتقلدلت نویسنده فیلم(رایس) بود که از انتخاب بازیگران ناراضی بود و بیان می کرد که انتخاب تام کروز و برد پیت در کنار هم همانند بازی گرفتن از هاک بری فین و تام سایر در مقابل هم است . البته بعد ها خود رایس از فیلم دفاع کرد. بردپیت نیز از مشکلات بوجود آمده در پشت صحنه بسیار ناراحت بود و دایما خود را ملامت می کرد. او اظهار کرد که این مشکلات نتیجه روش اشتباه خود او بوده است. او گفت که به تام کروز احترام می گذارد و بیشتر تنشها هم بخاطر شخصیتهایی بوده که آنها ایفاگر آن بودند.
تام کروز نیز از کار برد پیت تعریف کرده ولی بیان کرده است که دیگر حاضر نیسف با او همبازی شود.
با تمام این مشکلات این فیلم یک موفقیت چشم گیر برای برد پیت بودو بسیاری از منتقدان قدرت فیلم را در بازی بدون نقص برد پیت بیان کردند.
تلاشهای بعدی او، موفقیت برد پیت را به عنوان یک ستاره پول ساز در سینما تثبیت کرد. در سال 1994 برد پیت با بازی در ملودرام "افسانه های خزان"در کنار آنتونی هاپکینز در نقش یک قهرمان رمانتیک با موهای طلایی بلند که علاقه ی زیادی به انجام حرکات خودخواهانه و فداکادانه دارد، به اوج رسید. برد پیت بعد از این فیلم اعلام کرد که در این فیلم آنقدر از آنتونی هاپکینز تجربه کسب کرده است که او را استاد مسلم خود می داند.
او بعد از این فیلم در نقش یک کاراگاه جوان و خونسرد که درگیر پرونده قتلهای زنکیره ای است، در فیلم "هفت" ظاهر شد و با بازی قابل قبول در کنار ستاره ای همچون کوین اسپیسی به محبوبیت خود افزود.
فیلم هفت توانست دوباره توجه همگان را به برد پیت جلب کند و بار دیگر مهارت خود را در بازیگری به اثبات رساند. همچنین این فیلم باعث آشنایی او با بازیگر هم تایش یعنی گووینت پالترو که در آن زمان بازیگر گمنامی بود، شد. آنها که دو سال و نیم با هم رابطه داشتند و همگان آنها را به عنوانیک زوج عالی هالیوودی قلمداد می کردند در سال 1997 درست بعد از گذشتن 7 ماه از نامزدیشان به دلیل نامعلومی از هم جدا شدند.
در همان سال برد  پیت در نقش یک بیمار روانی در تریلر روانشناختی تریگیلیام یعنی فیلم "دوازده میمون" ظاهر شد و جایزه گلدن کلاپ را برای بهترین بازیگر نقش دوم را از آن خود کرد. سپس در فیلم "خوابگردها" در کنار بازیگرانی چون رابرت دنیرو و ئاستین هافمن ظاهر شد و سپس در فیلم "متعلق به شیطان" در کنار هریسون فورد بازی کرد.
برد پیت در سال 1997 به آرژانتین رفت تا در پروژه بلند مدت "هفت سال در تبت" ظاهر شود که بعدا این فیلم با نقدها . اظهارنظرهای عجیبی همراه شد.
فیلم بعدی او "با جوبلک ملاقات کن" با زمانی بیش از 3 ساعم ساخته شد و برد پیت در کنار استاد خود یعنی آنتونی ها پکینز بار دیگر بازی عالی از خود نمایش داد.
برد درسال 1999 پس از یک غیبت کوتاه از هالیوود بار دیگر با کارگردان موفق هالیوود یعنی دیوید فینچر برای بازی در فیلم "باشگاه مشت زنی" همراه شد. این فیلم با بازی برد و همچنین ادوارد نورتون برای خالی کردن عقده های مردان جوان به تصویر کشیده شد و محبوبیتی دیگر برد پیت رقم زد.
برد در سال 2001 در یک کمدی جنایی به نام" قا پزنی" ساخت کشور انگلستان و به کارگردانی ریچی ظاهر شد و بنیسیو دل توره در این فیلم با برد همراه بود.
در همین سال برد پیت در یک کمدی رمانتیک در کنار جولیا رابرتز ظاهر شد که موفق شد در این فیلم با نام "مکزیکی" چهره خوبی از خود به نمایش درآورد. همراهی برد پیت با رابرت ردرفورد در فیلم "جاسوس بازی" از دیگر فیلمهای برد محسوب می شود..
با نام ویلیام برادلی پیت متولد 18 دسامبر 1963 در شاونه ،اوکلاهاما ،آمریکا. دانش آموخته رشته روزنامه نگاری با گرایش تبلیغات در دانشگاه میسوری که در سال 1986 کمی بیش از فارغ التحصیلی آن را ترک کرد . آموزش بازیگری را نزد روی لندن دیده است. کسب موفقیت در سال 1991 با فیلم تلما و لوئیز نامزد اسکار در سال 1992 برای فیلم کوتاه تماس و همچنین برنده جایزه گلدن گلاب بازیگر نقش دوم برای فیلم دوازده میمون. برد پیت با هفت چهره در نقش های اصلی ،که چهار تای آنها فیلم جنجالی بود،طی چهار سال 92 تا 95 خود را به یک فوق ستاره تبدیل کرد. او پای جیمز دین و دیگر مردان شورشی قیافه می گذارد. اگر دین و مارلون براندو مملو از اضطراب بشری اند، پرسونای استیو مک کوئین و پل نیومن تهی تر به نظر می رسد . تصویر رابرت ردفورد هنوز تهی ظاهر می شود. شخصیتهای پیت هم هم نوعا اصل تهی بودن را می پذیرند  ولی اجازه ورود به مسیر دوران خوش آنها را ندارند. در میان کارهای تلویزیونی ،پیت نقش خود را شناسایی کرد :آشفته ولی جذاب بر روی هر دو جنبه آن کار کرد تا اندازه نقش هایش به سرعت رشد کرد.در هر اجرای کلیدی پیش از رسیدن به اوج هنرپیشگی او وقتش میان ایفای نقش پسرهای خوبی که تلاش می کند تا دنیا را  رشد دهند (مثل روزهای افتخار و Acroos The Tracks ) و پسرهای بدی که تلاش می کند تا انتقام بگیرند  (شاه جاده  و بسیار جوان برای مردن ) تقسیم می کند در تلما و لوئیز شخصیت دی جی که درهای اوج هنرپیشگی را برای پیت گشود متعلق به گروه دوم است. ولی قالب دوران حرفه اش در مقام بازیگر نقش اول نشان می دهد که در دهه 1990 خطوط جدا کننده عادی مرد جوان مبارز ،شورشی،جنایتکار ،روانی و قربانی به سختی آشکار می شوند . نه تنها پیت هر چهار نقش را در لحظات متفاوتی بازی می کند،او معمولا عوامل را در یک جا با یکدیگر ترکیب می کند. پیت با موفقیت فیلم های پر هزینه و موفق به  لحاظ  فروش چون تلما و لوئیز ،رودی از میانش می گذرد، مصاحبه با خون آشام ،افسانه های پاییزی به راهش ادامه می دهد. شخصیت او در جریان مخالف با ویژه گی های حذف شده حرکت می کند ،فردی مخالف باورهای مردم و متوجه خانواده،آزرده ولی ویرانگر ،متزلزل ولی شجاع . انتخاب پروژه های پیت پرسونای کلی اش را از میان خطوط مشابه شکل داده است. برای هر شخصیت اصلی دو گانه دو نقش دوم آرام جستن و خشن و جود دارد. شخصیتهای دومی که ایفای آن برای نخستین نامزدی اسکار را به همراه آورد جفری گویینز در دوازده میمون بود. این نقش پیت را به صورت مرد جوان عصبانی نسلش در بر می گیرد. پیت با ایفای چندین نقش اصلی غیر عادی نشان داد که به هنر و تجارت به یک انداره علاقه دارد.
 
براد پیت آشکارا نقطه انفجار طرز فکرهای اجتماعی ،مغایرت ها مردانگی شده است. وفاداری گسترده او به هنرش نشان داده است که تا مدتهای زیادی بر روی پرده سینما مرکز چنین مغایرتهایی خواهد بود.
 
همسر سابق وی جنیفر آنیستون بود که چندی پیش از هم جدا شدند . از آخرین کار های او دوازده یا اوشن ،تروی و آقا و خانم اسمیت می باشد که آخرین جنجالی زیاد ایجاد کرد شایعه ازدواج او با آنجلینا جولی . داستان فیلم از این قرار است که خانم و آقای اسمیت زن و شوهر هستند و هر دو قاتل حرفه ای که هردو از این موضوع بی خبر هستند و در ماموریتی ،مامور به قتل یکدیگر می شوند...
فیلم خانم واقای اسمیت باعث ازدواج برد و انجلی شد.

سال عنوان نقش توضیحات بیشتر
۱۹۸۷ کمتر از صفر
۱۹۸۷ - ۱۹۸۸ دالاس چهار قسمت
۱۹۸۹ خوشحال با یکدیگر برایان
۱۹۸۹ طبقه برنده
۱۹۹۰ جوان هم می‌میرد بیلی کانتون
۱۹۹۱ تمام مسیرها جو مالونی
۱۹۹۱ تلما و لوئیز جِی. دی.
۱۹۹۱ جانی جیرپوش جانی جیرپوش
۱۹۹۲ کول ورلد فرانک هریس
۱۹۹۲ رودخانه‌ای که از میان آن می‌گذرد پائول مکلین
۱۹۹۳ کالیفرنیا اِرلی گِرِیس
۱۹۹۳ عشق حقیقی فِلوید
۱۹۹۴ علاقه اِلیوت فالر
۱۹۹۴ مصاحبه با خون آشام لوئیس دِپونته دو لاک برنده جایزه فیلم MTV برای بهترین بازیگر مرد - بهترین عملکرد
نامزد جایزه زحل برای بهترین نقش اول مرد
۱۹۹۴ افسانه‌های خزان تِریستان لادلُو
۱۹۹۵ هفت دیوید میلز
۱۹۹۶ دوازده میمون جِفری گُوینز
۱۹۹۶ خواب روها مایکل سولیوان
۱۹۹۷ متعلق به شیطان فرانسیس «فرانک» اِشتاین/روری دِونی
۱۹۹۷ هفت سال در تبّت هنریک هارِر
۱۹۹۷ طرف تاریک خورشید ریک
۱۹۹۸ با جو بلک آشنا شوید جو بلک/مرد در کافی شاپ
۱۹۹۹ باشگاه مبارزه تایلر داردِن
۱۹۹۹ جان مالکوویچ بودن خودش
۲۰۰۰ آدم ربایی میکی اُنیل
۲۰۰۱ مکزیکی جری وِلباخ
۲۰۰۱ جاسوس بازی تام بیشاپ
۲۰۰۱ یازده یار اوشن راستی رایان
۲۰۰۱ مجموعه تلویزیونی دوستان ویل کلبرت قسمت: "یک شایعه"
نامزد جایزه امی برای بازیگر برجسته مهمان در یک سریال کمدی
۲۰۰۳ سندباد: افسانه هفت دریا سندباد گوینده
۲۰۰۴ اَبیِ خواننده برد پیت (خودش) نقش فرئی
۲۰۰۴ تروآ آشیل نامزد جایزه فیلم MTV برای بهترین مبارزه مشترک با اریک بانا
نامزد جایزه فیلم MTV برای بهترین عملکرد - مرد
۲۰۰۵ دوازده یار اوشن راستی رایان
۲۰۰۶ آقا و خانم اسمیت جان اسمیت جایزه فیلم MTV برای بهترین مبارزه مشترک با آنجلینا جولی
نامزد جایزه فیلم MTV برای بهترین بوسه مشترک با آنجلینا جولی
۲۰۰۶ بابل ریچارد جایزه Gotham برای بهترین گروه بازیگران
جایزه جشنواره بین المللی فیلم پالم اسپرینگز برای بهترین گروه بازیگران
جایزه انجمن منتقدان فیلم سن دیگو برای بهترین گروه بازیگران
نامزد جایزه انجمن منتقدان فیلم شیکاگو برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزد جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل - تصویر حرکت
نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد - تصویر حرکت
۲۰۰۷ بزرگ دل
۲۰۰۷ سیزده یار اوشن راستی رایان
۲۰۰۷ ترور جسی جیمز به وسیله رابرت فورد بزدل جسی جیمز برنده جام Volpi جشنواره فیلم ونیز برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
۲۰۰۷ شانتارم تهیه کننده
۲۰۰۷ کیفیت بازی بازیگر و تهیه کننده
۲۰۰۸ پس از خواندن بسوزان چد نامزد جایزه بافتا برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزد دریافت جایزه، انجمن منتقدان فیلم دیترویت برای بهترین بازیگر
نامزد دریافت جایزه انجمن منتقدان فیلم هوستون برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
۲۰۰۸ شانه‌های اطلس
۲۰۰۸ چاد اشم
۲۰۰۸ سرگذشت غریب بنجامین باتن بنجامین باتن نامزد دریافت جایزه، آکادمی آواردز برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد جایزه بافتا برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در نقش اصلی
نامزد جایزه انجمن منتقدان فیلم آمریکا برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد جایزه انجمن منتقدان فیلم آمریکا برای بهترین بازیگر
نامزد جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول مرد - درام حرکت تصویر
نامزد نامزد جایزه انجمن منتقدان فیلم هوستون برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد جایزه زحل برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد جایزه انجمن صنفی بازیگران برای عملکرد برجسته یک بازیگر در سینما
نامزد جایزه انجمن Screen Actors برای عملکرد برجسته توسط یک بازیگر مرد در نقش اصلی
۲۰۰۹ حرامزاده‌های لعنتی سرهنگ آلدو راین انجمن منتقدان فیلم آمریکا برای بهترین بازیگر
جایزه انجمن منتقدان فیلم محفل ققنوس برای بهترین بازیگر
جایزه انجمن منتقدان فیلم سن دیگو برای بهترین بازیگر
جایزه انجمن صنفی بازیگران برای عملکرد برجسته بازیگر در تصویر حرکت
نامزد- دریافت جایزه، انجمن منتقدان فیلم دیترویت برای بهترین بازیگر
نامزد- جایزه MTV برای بهترین اجرای شخصیت
۲۰۱۰ ابرذهن (انیمیشن) مترو من گوینده
۲۰۱۱ درخت زندگی آقای اُبرین جایزه انجمن ملی منتقدان فیلم برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
جایزه حلقه منتقدان فیلم نیویورک برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه انجمن منتقدان فیلم شیکاگو برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزد -جایزه انجمن مرکزی منتقدان فیلم اوهایو برای بازیگر نقش اول مرد سال
۲۰۱۱ Money Ball بیلی بین جایزه انجمن منتقدان فیلم بوستون برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
جایزه بهترین بازیگر نقش اول مردانجمن ملی منتقدان فیلم
جایزه حلقه منتقدان فیلم نیویورک برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه بین المللی AACTA برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه بافتا برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در نقش اصلی
نامزد - جایزه انجمن منتقدان فیلم برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه انجمن منتقدان اوهایو, برای بازیگر نقش اول مرد سال
نامزد - جایزه انجمن دالاس، فورت ورث, برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه انجمن منتقدان فیلم دیترویت برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول مرد - درام حرکت تصویر
نامزد - جایزه انجمن منتقدان فیلم هوستون برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه انجمن منتقدان فیلم محفل ققنوس برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه انجمن منتقدان فیلم سن دیگو برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه ماهواره‌ای برای بهترین بازیگر نقش اول مرد - درام حرکت تصویر
نامزد - جایزه انجمن بازیگران برای عملکرد برجسته توسط یک بازیگر مرد در نقش اصلی
نامزد - جایزه انجمن منتقدان فیلم دروازه سنت لوئیس برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزد - جایزه انجمن فیلم منتقدان منطقه واشنگتن دی سی برای بهترین بازیگر نقش اول مرد
۲۰۱۲ تجارت کوگان جک کوگان در حال فیلمبرداری
۲۰۱۲ جنگ جهانی زد Gerry Lane در حال فیلمبرداری

 


راک

شنبه 15 مهر 1391
17:23
alihoveida

 بيوگرافي راك:

 
نام اصلي:دوین جانسون
 
لقب: د راک
 
تاريخ تولد:2مي1972(34ساله)
 
محل تولد:کالیفرنیا , آمریکا
 
حرفه : بازیگری / کشتی گیری
 
وضعيت:متهل
 
همسر:دنی گارسیا جانسون
 
قد:196سانتی متر
 
وزن:127کیلوگرم
-----------------

دوین جانسون که بیشتر او را با نام دوران حرفه ای اش در WWE , یعنی " د راک " و یا " دوین " د راک " جانسون میشناسیم در 2 می سال در یک خانواده ی ورزشکار ( کشتی گیر )1972 به دنیا آمد .
راک یک بازیگر حرفه ای هالیوودی و کشتی گیر بازنشسته شده آمریکایی میباشد . جانسون فعالیت ورزشی خود را در تیم فوتبال ( آمریکایی ) دانشگاه خود شروع کرد و در سال 1991 عضوی از تیم اصلی دانشگاه خود ( دانشگاه میامی آمریکا ) شد . بعد از مدتی , به تیم فوتبال ( آمریکایی ) کالجری استمپدرز کانادا پیوست ولی نتوانست در این تیم موفق باشد و بعد از 2 ماه از این تیم اخراج شد و این امر باعث شد تا راک همانند پدر و پدربزرگ مادری اش وارد عرصه ی کشتی شود . 

او به یکی از بزرگ ترین کمپانی های کشتی در جهان یعنی WWE ( کشتی جهانی سرگرمی ) که در ابتدا WWF ( فدراسیون جهانی کشتی ) نام داشت پیوست و به عنوان اولـین کشتی گیری که در نسل سوم خانواده اش کشتی میگیرد شهرت یافت . او ابتدا نام " راکی مایویا " که ترکیبی از نام پدرش ( راکی جانسون ) و نام پدربزرگش ( پیتر مایویا ) میباشد را به عنوان نام ورودی اش در WWF برگذید و بعد ها نام " د راک " را انتخاب کرد . د راک به سرعت در این کمپانی پیشرفت کرد و حضور در گروه " نِیشِن آو دامِنِیشِن " ( که افرادی چون مارک هنری , گاد فادر , اوون هارت , کلارنس میسن , احمِد جانسون و ... در آن حضور داشتند ) نقش او را در WWF مهم تر کرد .

بعد از گذشت 2 سال از حضورش در کمپانی توانست کمربند اصلی یعنی WWF Champion را تصاحب کند که یک آمار فوق العاده از او محسوب میشود . علاوه بر توانایی بالای او در کشتی گرفتن , به خاطر مصاحبه هایی که در بک استیج انجام میداد به شخصیت محبوب و دوست داشتنی در نزد هواداران WWF تیدیل شد . دوین جانسون در سال 2001 بازیگری را با ایفای نقش در فیلم " The Scorpion King " آغاز کرد و بازی خوب ( به عنوان اولین فیلمش ) او در این فیلم موجب شد تا بعد ها از کشتی گیری کناره گیری کند و تمام حواسش را به فیلم هایش متمرکز کند . 

راک در دوران حرفه ای اش در رشته ی کشتی توانست عناوین مختلفی کسب کند که از مهمترین های آن میتوان به 9 بار قهرمان جهان - 7 بار قهرمان دبلیو دبلیو ای - 2 بار قهرمان دابلیو سی دابلیو - کسب عنوانین اینترکانتیننتال چمپین و تگ تیم چمپین و پیروزی در رویال رامبل مچ سال 2000 اشاره کرد . 
راک به غیر از موفقیت های گوناگون در عرصه ی کشتی , در بازیگری هم به یک هنرپیشه ی توانا تبدیل شده است و در اکثر فیلم ها به عنوان نقش اول حضور داشته است ( و دارد . ) او برای بازی در اولین فیلمش " The Scorpion King " مبلغ 5.5 میلیون دلار را دریافت کرده است که یک رکورد برای درآمد یک هنرپیشه در اولین فیلمش محصوب میشود . راک در فیلم های بزرگ دیگری مانند , د راندون - واکینگ تال - نقشه ی بازی - ریس تو ویچ مونتاین و ... حضور داشته است . 
 
 
اوایل زنــدگی راک :


دوین جانسون پسر " اتا جانسون " یا همان " نی مایویا " دختر " پیتر مایویا " ( مادر راک ) و کشتی گیر حرفه ای " راکی جانسون " ( پدر راک ) میباشد . او در هایـوارد , ایالت کالیـفرنیای آمریکا به دنیا آمد . او در خانـواده ای کشتی گیر بزرگ شد به طوری که پدر بزرگ مادری اش ( پیتر مایویا ) یک کشتی گیر نیمه حرفه ای بود . همسر پیتر هم یک کشتی گیر آماتور بود و بعد از مرگ شوهرش در سال های 1982 تا 1988 باشگاه " Polynesian Pacific Pro Wrestling " را اداره میکرد و علاوه بر آن جزء کشتی گیران زن این باشگاه که سابقه ی قهرمانی زنان را نیز دارد , بود . 

دوین جانسون نژاد کانادایی را از پدرش که یکی از بنیان گذاران " Black Nova Scotian " ( آمریکایی های سیاه پوست آفریقایی تبار که برده ی آمریکایی ها بودند و ... ) به ارث برده است و همچنین از طرف خانواده ی مادرش جزء وارثان ساموان میباشد . او مدت کوتاهی را در اوکلند , نیوزیلند با خانواده ی مادری اش زندگی کرده است . دوین پیش از بازگشت خانواده اش به آمریکا در مدرسه ی " ریچمُند رُد پریمری " نیوزیلند تحصیل کرد . و کلاس 10 در مقطع دبیرستان را در مدرسه ی " ویلیام مک کینلی " در شهر هنالولوی هاوایی گذراند .

سال بعد به خاطر وضعیت شغلی پدرش به شهر " بِدلِهِم " واقع در پنسیلوانینقل مکان کردند . دوین فوتبال ( آمریکایی ) را در مدرسه ی " بدلهم فریدوم " آغاز کرد و علاوه بر آن در تیم کشتی مدرسه حضور داشت . جانسون بورسیه ی تحصیلی از چندین دانشگاه دریافت کرد و از بین آن ها دانشگاه میامی انتخاب کرد . تیم فوتبال دانشگاه میامی بازی جانسون را قبول نداشتند , دیون مجبور شد تا به عنوان یک نو آموز دوره ی آموزشی را آغاز کند . 

بعد از مدتی او در نقش یک بازیکن دفاعی و تکل کننده به تیم دانشگاه راه یافت . در سال 1991 عضو تیم " میامی هاریکینز " شد ولی به خاطر مصدومیتش تبدیل به یک بازیکن نیمکت نشین شد و مربی تیم او را با ستاره ی NFL یعنی وارن اسنپ جایگذین کرد .

او همسر آینده خود دنی گارسیا که همزمان با خودش وارد دانشگاه میامی شده بود را ملاقات کرد و ..
مربيان او:

Rocky Johnson

Pat Patterson

تاريخ ورود به كشتي كچ:1995

لقبهاي ديگر:

Flex Cavanah (USWA)
Rocky Miavia(WWF)
The People's Champ
The Great One
The Scorpion King (Hollywood


حركتهاي پاياني:

Rock Bottom
Sharpshooter


حركتهاي مورد علاقه كه زياد استفاده ميكنه:

Spine Buster
The People's Elbow
Samoan Drop
DDT


دشمنان:

Owen Hart
Steve Austin
Triple H
Mick Foley
The Big Show
Vince McMahon
Kurt Angle
Chris Benoit
Booker T
Chris Jericho
Test
Undertaker
Hulk Hogan
Brock Lesnar
The Hurricane
Bill Goldberg
Evolution


افتخارات:

او يك بار به همراه يارش يعنيBret Sawyerتوانست كمربندUSWA Tag Team Titles رو بگيره.

او همچنين 1 بار كمربندWWF Intercontinental Titleرو داشته.

او يك بار كمربندWWF Federation Titleو كمربندWWF Tag Team Titleرو داشته.

او يك بار نفر اول مسابقه رويال رامبل شده.

او همچنين يك بار كمربندWCW Heavyweight Titleرو داشته.

ری میستریو

شنبه 15 مهر 1391
17:0
alihoveida

 

ری میستریو
نام واقعی:اسکارگوتیئرز
زادروز: ۱۲ دسامبر۱۹۷۴آمریکا
ملیت: ایالات متحده آمریکا
پیشه: کشتی کج
قد:۱۶۸ سانتی‌متر
وزن:۷۹ کیلوگرم

 

 اسکارگوتیئرز' (به اسپانیاییÓscar Gutiérrezکشتی کج کار حرفه‌ای است که بیشتر با لقبش ری می‌ستریو شناخته می‌شود. درحال حاضر با کمپانی دبلیودبلیوای قرارداد بسته و در برند راو به اجرای نمایش می‌پردازد. ری می‌ستریو تمرینات خود را زیر نظر عمویش باتیستا که او نیز کشتی کج کار بود در مکزیک آغاز کرد. تمرکز اصلی او در کشتی کج روی فنون پروازی (high flying) قرار گرفته‌است. [۱]

او کشتی کج حرفه‌ای را در چند لیگ سطح پایین و سپس مکزیک و ژاپن در سال 1989 شروع کرد. در این مدت او توانست عنوان‌های سبک وزن HHW، عنوان اصلی لیگ MNW (مکزیک)، عنوان تگ تیم WWA، سبک وزن WWA سه بار، عنوان اصلی بیگ MNT (مکزیک) را از آن خود کند. سپس به لیگ ECW رفت و بعد از فعالیت در آن جا سرانجام در سال 1996 به یکی از دو لیگ بزرگ در آن زمان یعنی WCW راه پیدا کرد. در ابتدای کارش در 16 ژوئن اولین حضورش را در گریت بش انجام داد و در مقابل دین مالنکو شکست خورد و نتوانست عنوان سبک وزن را از آن خود کند. ولی در 8 ژوئیه با شکست دین مالنکو در ماندی نایترو توانست برای اولین بار در WCW عنوان سبک وزن را از آن خود کند. 27 اکتبر دین مالنکو با شکست ری مستریو عنوان را پس گرفت. 28 مارس 1999 در ماندی نایترو ری مستریو به همراه بیلی کید من با شکست کریس بنوا و دین مالنکو توانستند که عنوان تگ تیم را به دست بگیرند و در 9 مه به پری ساترن و ریون باختند. 18 اکتبر در ماندی نایترو ری مستریو به همراه کنان بار دیگر عنوان تگ تیم رو به دست آورد و در 24 اکتبر به بوکر تی و استیوی باختند. 14 اوت 2000 ری مستریو این بار به همراه یوونتود در ماندی نایترو با شکست ومپایرو و گریت موتا بار دیگر عنوان تگ تیم را به دست آورد. 26 مارس 2001 هم ری مستریو به همراه بیلی کید من با شکست کید رومئو و اسکیپر عنوان تگ تیم سبک وزن رو به دست آورد. بعد از منحل شدن WCW ری مستریو به WWF و به اسمکداون آمد. 10 اکتبر 2002 اولین قهرمانی ری مستریو در WWE بود. او به همراه اج با شکست براک لزنر و تجیری قهرمان تگ تیم اسمکداون شد. ولی در نو مرسی 2002 آهن ها را از بنوا و انگل باختند. ولی در 7 نوامبر توانستند انتقام بگیرن و بار دیگر قهرمانی را بردند. ولی باز هم در سوروایور سریز 2002 در یک مسابقه ی سه تیمه در مقابل ادی و چاوو, انگل و بنوا عنوان رو به گررو ها باختند. 5 ژوئن 2003 ری مستریو با شکست مت هاردی توانست عنوان سبک وزن را ببرد. ولی مدتی بعد سپتامبر تجیری عنوان رو از ری مستریو برد. در اولین مسابقه ی WWE در سال 2004 در 1 ژانویه ری مستریو با شکست تجیری بار دیگر قهرمان سبک وزن شد. در نو وی اوت تاریخ 15 فوریه 2004 چاوو گررو با کمک پدرش توانست قهرمانی را از ری مستریو بگیرد در اصل اختلاف آن ها سر ادی بود، چاوو با ادی بد بود و ادی رو زده بود، ری هم عصبانی شد و چاوو رو زد و درگیری به نو وی اوت رسید . ری همیشه ادی رو دوست داشت. در رستل منیا 20 تاریخ 14 مارس ری مستریو با شکست چاوو بار دیگر قهرمان سبک وزن شد. در 29 مارس در اسمکداون اسایک دادلی با کمک دادلی ها قهرمانی را از ری مستریو گرفت. تاریخ 9 دسامبر 2004 ری مستریو و راب ون دم با شکست تجیری و دوپره توانستند قهرمان تگ تیم بشوند. ولی در 13 ژانویه برادران باشام با شکست ری مستریو و راب ون دم در یک مسابقه ی چهار تیمه که ادی و بوکر تی و لوترو مارک جیندراک هم بودند قهرمانی را از ری مستریو و راب ون دم گرفتند. ولی در نو وی اوت ادی و ری مستریو با هم تگ تیم شدند و توانستند قهرمانی را ببرند. ولی در کارلیتو کابانا تاریخ 14 اوریل ری مستریو که مهمان کارلیتو بود MNM آمدند و ری مستریو را زدند. ولی ادی به کمک ری مستریو نیامده بود و از ری مستریو عذر خواهی کرد و گفت که من در استادیوم نبودم. یه سری مشکلاتی هم این وسط پیش آمد که کمی بین ری مستریو و ادی اختلاف پیش آمد. سر انجام MNM با تقلب ملینا و شکست ری و ادی در اسمکداون تاریخ تاریخ 21 آوریل قهرمانی را از آهن ها گرفتند. بعد از بازی ادی آمد و ری مستریو را کتک زد چون ری مستریو پین فال شده بود. ولی آن ها هفته ی بعد خواستند که دوباره قهرمانی را ببرند. ولی باز هم ملینا تقلب کرد و آن ها دوباره باختند. باز هم ری مستریو از ادی کتک خورد و سرانجام اختلاف های ادی و ری مستریو آغاز شد و تا ماه ها ادامه داشت. در رسلمنیا 21 ری مستریو توانست ادی را ببرد. سپس ادی بی خیال ری مستریو شد . با این حال وقتی ادی مرد، ری مستریو کسی بود که از همه بیشتر برای او اشک ریخت. هنوز هم ری با بازو بند یا تی شرت ادی می‌آمد و حتی پیش آمد که چند بار برای ورود ری مستریو آهنگ ادی رو زدن یا ادی برای پیروز از فراگ اسپلش ادی استفاده کرد و یا ادای ادی را در می‌آورد. در رویال رامبل سال 2006 ری مستریو به عنوان نفر دوم وارد شد و توانست مسابقه را ببرد و تا حال بیشترین رکورد را بزند و بتواند یک قهرمانی رو برای رسلمنیا 22 انتخاب کند. ری مستریو حتی پیروزی خودش را هم به ادی تقدیم کرد. ولی هفته‌ی بعد رندی اورتن که نفر 30 وارد شده بود و آخرین نفر توسط ری مستریو بیرون افتاد آمد و در مورد ادی حرف زد و ادی رو مسخره کرد. ری مستریو هم عصبانی شد و او را زد. سرانجام کار ان ها به نو وی اوت کشید و قرار شد برنده بازی قهرمانی رسل منیا را ببرد. در آن بازی رندی هم با تقلب توانست کار ری مستریو را تمام کند.
 
 
 
زندگی نامه
بزرگترین افتخار او هم گرفتن کمربند سنگین وزن جهان در سال ۲۰۰۶ از کرت انگل بود. سپس در رسلمنیا 22 ری مستریو توانست قهرمان جدید کمربند سنگین وزن جهان شود. در جاجمنت دی هم JBL را با فاروغ اسپلش حركت نهایی ادی بازی را برد. ری در ECW هم با سابو بازی كرد كه آن بازی ناتمام باقی ماند. ری در رسلمنیا 25 مسابقه ای با جی بی ال داشت که ری مستریو در آن مسابقه موفق به شکست او و قهرمان جدید کمربند بین قاره ای شد. بعد از مدتی استوری لاین با سی ام پانك داشت و در چند نمایش های هفتگی و پی پر ویو با هم بازی كردند كه نهایتا" برنده اصلی ری مستریو بود و تراشیدن مو های سی ام پانك. سپس در پی پر ویو فیتال فور وی توانست قهرمان جدید کمربند سنگین وزن جهان شود که پس از مدتی سر کمربند از کین شکست خورد. در مدتی بعد ری استوری لاین خود را با کودی رودز آغز کرد که دلیل آن مصدویت رودز توسط مستریو بود که بعد از چند روز کودی موفق به شکست ری در پی پر ویو رسلمنیا 27 شد اما بعد ها در پی پر ویو اکستریم رولز 2011 ری مستریو تلافی کرد و توانست او را شکست دهد. در حال حاضر او در برند راء فعالیت می‌کند و با آرتروث و آلبرتو دلریو رابطه ی خوبی ندارد در پی پر ویو مانی این د بنک جان سینا کمربندش را از سی ام پانک و به همراه او از کمپانی خداحافظی کردند اما در 18 ژوئیه در در راء رئیس جدید کمپانی تریپل اچ شد و سینا را برگرداند و کمربند WWE قهرمانی نداشت سپس تورنمتی گذاشتند که برندگان به فینا راه پیدا خواهند کرد که در فینال ای مسابقات ری مستریو و د میز افتاندند که در هفته‌ی بعد باید بر سر کمربند WWE مسابقه می‌دادند در هفته‌ی بعد از راء یعنی 25 ژوئیه 2011 سالگرد حضور ری مستریو به مدت 9 سال در WWE بود که در آن شب توانست میز را شکست دهد و برای اولین بار قهرمان کمربند WWE شود, اما هنوز یک روز نگذشته تریپل اچ مسابقه‌ای بین ری مستریو و جان سینا سر کمربند در همان شب برگزار کرد این دو بعد از 8 سال با هم مسابقه دادند اما چون ری کمی خسته بود از سینا باخت و کمربندش را در کمتر از 2 ساعت از دست داد باید دید که آیا این دو دوست صمیمی یک ریمچ بر سر کمربند مسابقه خواهند داد یا استوری لاین ری با سوپراستاران دیگر خواهد بود, در حال حاضر ری مستریو در کل 3 بار قهرمان جهان شده است بعد از چند هفته که دلریو با کش کردن مانی این د بنک خود قهرمان جدید کمربند WWE شد در راء با ری سر این کمربند مسابقه داد اما ری این شانس را از دست داد بعد از این مسابقه دلریو کراس آرم بریکر را برای چند دقیقه روی او اجرا کرد و به همین دلیل فعلآ" در حال حاضر ری مصدوم است و حدودا" به مدت 6 یا 8 ماه طول می‌کشد و به احتمال زیاد در پی پر ویو رسلمنیا 28 بر خواهد گشت. خبرها از این قرار است که وی دو عمل جراحی بر روی یکی از پاهای خود انجام داده است و در حال حاضر دوران استراحت بعد از عمل را پشت سر می‌گذارد. وی در مصاحبه‌ای با یکی از خبرنگاران گفت که نگران من نباشید من به زودی بر خواهم گشت. از وی درباره‌ی تاریخ برگشتش به WWE پرسیده شد که وی در پاسخ گفت خودم هم نمی‌دانم ولی هوادرانم را بیش از این منتظر نخواهم گذاشت و سعی می‌کنم که در رسلمنیا 28 برگردم. اما متاسفانه وی در رسلمنیا28 هم باز نگشت یه تازگی سایت wweدر سایت خود گفته که قرار است به ژاپن برود و ری میستریو برای تبلیغ به آن جا خواهد رفت. ری که تقریبا یک سال توسط البرتودلریو مصدوم بود اکنون به رینگ باز گشته است.
فن‌های مخصوص
Super Huracanrana
619
The Nutcracker Suite
Springboard Diving Headbutt Drop
Apron-Dive Bulldog Lariat
Apron-Dive Huracanrana
Armbar Stretch Hold
Asai Moonsault
Baseball Slide Headscissors Takeover
Bombs Away
Bronco Buster
Bulldog out of Bodyscissors
Catapult Somersault Huracanrana Suicida
Sitdown Gutwrench Powerbomb
Dropping the Dime (Springboard Leg Drop)
Hammerlock Stretch Hold
Missile Dropkick
The Misterio Express
Split-Legged Moonsault Splash
Tilt-a-Whirl Headscissors Takeove
افتخارات
WWE Champion
World Heavyweight Champion
Royal Rumble Winner 2006
Cruiserweight Champion
WWE Tag Team Champion
WCW Tag Team Champion
WCW Cruiserweight Tag Team Champion
Intercontinental Champion

 


کین

شنبه 15 مهر 1391
15:51
alihoveida

  

کین(Kane)
نام واقعی : توماس گلن جیکوبز  - Glen Jacobs
اهل مادرید اسپانیا متولد 26 آوریل 1968
213 سانتیمتر قد و 148 کیلو گرم وزن(تقریباً).
نام همسر واقعی : تیا - Tia
دارای یک فرزند پسر
داستان اون با لیتا واقعی نبود.
گِلِن توماس جاکوبز کشتی گیر حرفه ای سرشناس و بازیگر اسپانیایی الاصل WWE است. او متولد سال ۱۹۶۷ است و دارای ۲۱۳ سانتیمتر قد و ۱۴۷ کیلوگرم وزن میباشد. کِین و آندرتیکر را برادران ناتنی می خوانند و هر دوی آنها تقریبا در یک سبک کشتی میگیرند. چوکسلم فن پایانی و قدرتمند هر دوی آنهاست. آندرتیکر و کین تیم برادران نابودگر را تشکیل میدهند و تاکنون موفق به کسب قهرمانیهای تیمی در چند مورد شده اند. او در ابتدای دوران کشتی گیری اش با ماسک وارد رینگ می شد. کِین تاکنون چندین قهرمانی از جمله قهرمانی سنگین وزن جهان و قهرمانی بین قاره ای را در کسب کرده است. کین ۳ بار از برادرش در رسلمنیا شکست خورده و اخیرا پس از شکسته شدن پای او توسط مارک هنری با ماسک برگشته و با جان سینا و زک رایدر دشمن شد الان به تجویز دکتر شلی  روان پزشک با دنیل برایان تیم شده اند و به طرز عجیبی کمربند تگ تیم رو از  کوفی و ارتروت بردند .کین و دنیل برایان شدیدا با هم کل کل میکنند که هر کدامشان فقط  خودش قهرمان است.البته با هم دیگه کل گروه های تگ تیم  رو با صندلی داغون کردند
 
اون هم چنین دارای مدرک دانشگاهی و اجازه ی تدریس هست.
اون با تمرین های دین مالنکو و ری کندی کچ حرفه ای رو یاد گرفت.
کار خودش رو مانند UnderTaker در کمپانی (USWA (United States Wrestling Association در سال 1993 شروع کرد با نام Doomsday.
در اون جا در ابتدا موفقیت چندانی کسب نکرد و ر 26 فبراری 1995 کار خودش رو در کمپانی (Smokey Mountain Wrestling(SMW با نام Uni Bomb شروع کرد.
در 7 آوریل همون سال به همراه Al Snow تونست قهرمان تگ تیم اون کمپانی بشه.
آگست 1995 وارد WWF شد با نام آیزاک یانکم در نقش یک دندون پزشک.
اولین فعالیتش کمک به جری لولر در مقابل برت هارت بود.
که موجب شد 27 همون ماه در سامرسلم با برت هارت بازی کنه که با DQ داور(به دلیل کمک لولر) شکست خورد.
23 سپتامبر 1996 آیزاک یانکم شد Fake Diesel یا دیزل قلابی و با تریپ کوین نش زمان دیزل بودنش میومد توی رینگ.
ولی کین باز هم موفقیت چندانی کسب نکرد و به USWA بازگشت.
اواسط سال 1997 باز هم اون رو در USWA دیدم.
13 جولای همون سال کین قهرمان جنوبی USWA شد(USWA Southern Title).
5 اکتبر همون سال (Bad Blood 1997) باز هم به WWF برگشت ولی این بار نه با نام دیزل قلابی بلکه با نام کین و با ماسک و اون لباس قرمز و سیاهش.
در بدو شروعش گفتن تو برادر UnderTaker خواهی بود بعد از این.
اون هم اولین بار با نام کین وقتی اومد که UnderTake با HBK توی فقس سر بسته بازی داشتن و با مداخله ی کین UnderTaker بازی رو باخت.
فردای اون روز کین اولین بازیش رو در WWF در مقابل برادران هاردی انجام داد و اون ها رو شکست داد(RAW).
اولین افتخار کین در WWF/E در کینگ آو د رینگ 1998 به تاریخ 28 جون بود.
اون با شکست دادن استون کلد استیو آستن در یک مسابقه ی اولین خون(هر کی اول سرش خون بیاد باخته) تونست برای اولین بار و فعلاً تنها بار WWE Champion فعلی بشه که اون موقع نامش WWF Fedoration Title بود.
البته فردای اون روز در RAW استون کلد استیو آستن کمربند رو پس گرفت.
از مسابقه های جالب کین میشه در برابر UnderTaker گفت که اکثراً جالب بودن.
ولی جالب ترین اون ها مسابقه ای بود که به نام Inferno Match.
کین سه بار اونو در مقابل UnderTaker دو بار(28 آوریل 1998 - آنفورگیون/22 فبرواری 1999 - RAW) و در مقابل HHH یک بار(23 سپتامبر 1999 - SD!) انجام داد که هر سه رو باخت.
بدون شک یکی از قدرتمندترین دوره های کین در WWF/E همین چند ماه اخیر بعد از بازگشتشه.
همون طور که میدونید بعد از جریان Kane vs Edge w/Lita که چند ماهی طول کشید کین برای فیلم برداری فیل جدیدش غیبش زد و پس از بازگشتش شد کاندیدای بازی برای WWE Title در برابر سینا و وقتی که اونو بیگ شو رأی نیاوردند سر تگ تیم RAW بازی کردند و بعد از پیروزیشون دو تاییشون مخصوصاً کین خیلی دارن سر و صدا میکنن.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
افتخاراتش در WWF/E
1 - WWF Fedoration Title که گفتم.
2 - WWF Tag Team Title به همراه منکایند با شکست د نیو ایجز آوت لاوز - The New Age (Out Laws (Road Dog , Billy Gunn در 13 جولای 1998
3 - WWF Tag Team Title به همراه منکایند در یک مسابقه ی فیتال 4 وی در RAW 10 آگست 1998
4 - WWF Tag Team Title به همراه X Pac با شکست جف جارت و مرحوم اون هارت در RAW در تاریخ 5 آوریل 1999
5 - WWF Hardcore Title با شکست بیگ شو و ریون در رستل منیا 17 در 1 آوریل 2001 در هاستن تکزاس.
6 - WWF Tag Team Title به همراه برادرش UnderTaker با شکست اج و کریستین - تاریخ و محل در پست اول همین صفحه - (Brothers Of Destruction).
7 - عنوان بین قاره ای WWF با شکست HHH در جاجمنت دی 2001 تاریخ 20 می.
8 - WCW Tag Team Title به همراه برادرش UnderTaker با شکست او هایر و پالومبو - تاریخ و محل و توضیحات بیش تر در پست اول همین صفحه - (Brothers Of Destruction).
9 - WWF Tag Team Title به همراه برادرش UnderTaker با شکست دی دی پی و کانیون - تاریخ و محل در پست اول همین صفحه - (Brothers Of Destruction).
10 - World Tag Team Title به همراه هاریکین با شکست لنس استروم و کریستین در 23 سپتامبر 2002 در RAW.
11 - عنوان بین قاره ای با شکست کریس جریکو در 30 سپتامبر 2002 در RAW.
12 - World Tag Team Title به همراه آر وی دی در یک مسابقه ی سه نفره در RAW در 31 مارس 2003.
13 - World Tag Team Title به همراه بیگ شو با شکست مورداک و لنس کید در تابو توزدی 2005 در 1 نوامبر.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
فینیشرها :
1 - Chokeslam
2 - Tombstone Pile Driver
نام فن هایی که اکثراً استفاده میکنه :
1 - Chokeslam From Hell
2 - Big Boot
3 - Tilt a Whirl Slam
4 - Clothesline From The Top Rope
توضیح اضافه : Chokeslam با Chokeslam From Hell فرق داره.اولی فقط گردن رو میچسبی ولی دومی شورت رو هم میچسبی

آندرتیکر

شنبه 15 مهر 1391
11:37
alihoveida

 

نام:مارک لوکاس کالاوی

 قد:208 سانتي متر
وزن:147 کيلو گرم
 سن:44 سال
 محل تولد:هاستن-تگزاس
 تاريخ تولد:24 مارس 1962
UnderTaker Mark Calloway متولد ۲۴ مارس ۱۹۶۲ در هاستن - تکزاس. کار خودش رو در سال ۱۹۸۹ با نام Texas Red در لیگ متوسط USWA آغاز کرد. اولین مسابقه ش رو در مقابل بروزر برادی انجام داد و برد. سپس به Master Of Pain و The Punisher (ادب کننده) تغییر نام داد. اون اولین قهرمانیش رو در اون لیگ تونست با نام Master Of Pain با شکست جری لولر (گزارشگر فعلی RAW) در ۱ آوریل ۱۹۸۹ به دست بیاره که نام قهرمانی USWA Unified Heavyweight Title بود. ۵ اکتبر همون سال در همون لیگ The Punisher تونست USWA Texas Heavyweight Champion بشه. اواخر سال ۱۹۸۹ Mean" Mark Callous" شخصیت جدید World Championship Wrestling(WCW) شد. در ابتدا اون هم تیمی Dan Spivey در تیم Sky Crapers شد و جانشین Sid معروف شد. ولی اون در WCW هم زیاد دووم نیاورد و درنوامبر ۱۹۹۰ با WWF قرارداد بست. شروع اون در WWF در سوروایور سیرس ۱۹۹۰ بود. UnderTaker برای اولین بار در تیم Ted DiBiase با نام Million Dollar Team تونست Dream Team رو که برت هارت هم در اون بود شکست بده. UnderTaker به وسیله ی دُن جاردین کچ حرفه ای رو آموزش دید. نام همسرش سارا هست که مدتی هم در WWF بازی میکرد. ازدواج اون ها در ۲۱ جولای صورت گرفت. قدش ۲ متر و ۸ سانتی متر هست. وزن بدنش هم ۱۴۷ کیلوگرم. 
همون طور که شاید بدونید UnderTaker یکی از افسانه های WWE هست و WrestleMania Legend بهش میگن چون ۱۳ رستل منیا شرکت کرده و همه رو برده. البته اگه ببازه باز هم افسانه میمونه. 
۱) اولین رستل منیا که شرکت کرد سال ۱۹۹۱ رستل منیا ۷ بود. اون با کمک پال بیرر(Paul Bearer) در روز تولدش در لوس آنجلس-کالیفرنیا تونست Hacksaw" Jimmy Snuka" رو شکست بده. البته تقلبی صورت نگرفت و بیرر منیجر بود. 
۲) ۵ آوریل ۱۹۹۲ در رستل منیا ۸ در ایندیا پلیس-ایندیانا تونس Jake Roberts رو شکست بده. بیرر این جا هم منیجر بود. 
۳) ۴ آوریل ۱۹۹۳ در رستل منیا ۹ در لاس وگاس-نوادا تونست Giant Gonzalez رو شکست بده. هاروی ویپل من منیجر گنزالس و بیرر منیجر UnderTaker بودند. 
۴) ۲ آوریل ۱۹۹۵ در رستل منیا ۱۱ در سیویک سنتر-هارت فورد تونست کینگ کونگ باندی رو شکست بده. 
تد دی بیس منیجر کینگ کونگ UnderTaker منیجر نداشت. 
۵) ۳۱ مارس ۱۹۹۶ در رستل منیا ۱۲ تونست دیزل(نش) رو شکست بده. بیرر باز هم منیجر بود. 
۶) ۲۳ مارس ۱۹۹۷ در در رزمنت-هاریزن در رستل منیا ۱۳ UnderTaker مسابقه سر WWF Heavyweight Title با Sid داشت. سید گفت که من تنها کسی هستم که از UnderTaker نمیترسم. و همون شب در مسابقه ش قهرمانی رو به UnderTaker باخت. 
۷) ۲۹ مارس ۱۹۹۸ در رستل منیا ۱۴ در در بوستون در مسابقه ای که به برادر مقابل برادر معروفه UnderTaker برادر نصفه ی خودش کین رو شکست داد. بیرر منیجر کین بود. 
۸) ۲۸ مارس ۱۹۹۹ در رستل منیا ۱۵ در فیلادلفیا UnderTaker مرحوم Big Boss Man رو در یک مبارزه ی Hell In A Cell شکست داد 
و آخرش بیگ باس من رو دار زد. البته بیگ باس من بعد برگشت و مرگش دلیل دیگه ای داره. 
۹) ۱ آوریل ۲۰۰۱ در رستل منیا ۱۷ در هاستن تکزاس زادگاه خود UnderTaker این بار نوبت HHH بود که از UnderTaker شکست بخوره. 
۱۰) ۳۱ مارس ۲۰۰۲ در رستل منیا ۱۸ در تورنتو-کانادا ریک فلر از UnderTaker در یک مسابقه ی بدون DQ شکست خورد. 
۱۱) ۳۰ مارس ۲۰۰۳ در رستل منیا ۱۹ A-Train و Big Show از UnderTaker شکست خوردن. 
این مسابقه Handicap بود و UnderTaker یه کمک کوچیک هم از یک استرالیایی تازه وارد به نام Nathan Jones گرفت. 
۱۲) ۱۴ مارس ۲۰۰۴ در رستل منیا ۲۰ باز هم نوبت کین بود که در یک برادر در مقابل برادر دیگه از UnderTaker شکست بخوره. ۱۳ - ۳ آوریل ۲۰۰۵ در رستل منیا ۲۱ در شیکاگو رندی اورتون که سر کل کل این که میخواست رکورد UnderTaker رو بشکونه با اون مسابقه داد.حتی با این که باباش با دست گچ گرفته کوبوند تو سر UnderTaker باز هم شکست نخورد و برنده شد. ● 
افتخارات در WWF/E : ۴ دوره قهرمانی سنگین وزن: 
▪ WWF/E با شکست هوگن در سوروایور سیرس ۱۹۹۱ در ۲۷ نوامبر. 
▪ با شکست سید در رستل منیا ۱۳ که گفتم. 
▪ با شکست استون کلد استیو آستن در آور د٠اج ۱۹۹۹ در ۲۳ می. 
▪ با شکست هوگن در جاجمنت دی ۲۰۰۲ در ۱۹ می. 
▪ به همراه راک با شکست اج و کریستین در ۱۰ دسامبر ۲۰۰۰. 
▪ به همراه کین با شکست اج و کریستین در ۱۹ آوریل ۲۰۰۱(Brothers Of Destruction). ۶ - به همراه کین با شکست دایاموند دالاس پیج و کریس کانیون در ۳۰ آگست ۲۰۰۱(Brothers Of Destruction). یک دوره قهرمانی تگ تیم WCW البته در WWF بازی میکرد.تگ تیم WWF با تگ تیم WCW مسابقه داد و برد. به همراه کین با شکست او هیر و چاک پالومبو در ۸ سپتامبر ۲۰۰۱(Brothers Of Destruction). یک دوره قهرمانی Hardcore با شکست آر وی دی در ونجینس ۲۰۰۱ در ۹ دسامبر. 
UnderTaker ظاهراً خیلی به مردن علاقه داره. تا جایی که من یادمه ۴ بار گفتن مرده. اولین بار در سوروایور سیرس ۲۰۰۳ وقتی با مک من بازی چال کردن داشت. کین اومد کمک مک من و آندر تیکر رو چال کردن و گفتن که مرد.تا چند ماه هم گفتن مرده که برگشت. نتیجه ی این مرگ این بود : UnderTaker دارای لقب Dead Man یا مرد مرده هست. بعد از تگ تیم شدن با کین اون به Red Devil یا شیطان سرخ تغییر شخصیت داد و بعد از این که مرد و دوباره برگشت دوباره شد Dead Man. دومین بار در نو مرسی پارسال. در بازی با جی بی ال،هایدنرایک که اون زمان تازه وارد و دوست جی بی ال بود به کمک جی بی ال میاد. برنده ی اون بازی کسی بود که حریفش رو داخل نعش کش مینداخت. هایدنرایک UnderTaker رو با کلروفرم بیهوش میکنه و داخل نعش کش میندازه.بعد با یه ماشین دیگه میکوبه به نعش کش و نعش کش آتیش میگیره. سومین بار هم وقتی که رندی اورتون در نو مرسی امسال انداختش توی تابوت و تابوت رو آتیش زد. چهارمین بار هم همین چند هفته پیش بعد از برگشتنش دوباره میندازش پشت ماشین مرحوم ادی و میکوبش به دیواره ی پشت استادیوم و ماشین آتیش میگیره که این دفعه مردنش چند روز بیش تر نبود. 
از لقب های UnderTaker میتونیم به ۱ - Dead Man ۲ - Red Devil ۳ - American Bad Ass(پر روی آمریکایی) ۴ - The Phenom اشاره کنیم. 
● سایر توضیحات و نکات جالب در مورد وی: 
▪ تیکر اولین فن last ride رو در ۳۰ جوئن ۲۰۰۰ به ادج زد 
▪ وی جزو ۱۰۰ کشتی گیر برتر قرن ۲۰ میباشد. 
▪ در سال ۱۹۹۹ رهبر تیم ministry of the darkness بود. 
▪ اولین کمربند قهرمانی جهان را در survivor series ۱۹۹۱ گرفت. 
▪ در سال ۱۹۹۵ چشمان وی به شدت آسیب دید و مدتی هم در اتاق عمل با چشمان پانسمان شده گذراند. 
▪ تیکر در زندگیش ۲ بار ازدواج کرده و از هر همسرش ۲ فرزند دارد.در حال حاضر همسرش سارا کالوی نام دارد که دخترعمویش هست. 
▪ هم خودش و هم سارا به ورزش بوکس علاقه دارند. 
▪ قبل از اینکه کج کار شود بسکتبالیست حرفه ای بوده. 
▪ قد او در زندگی واقعیش ۲۰ سانت کمتر از کشتی کج بوده(برای بلندترکردن قدش تلاش کرده) 
از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۳ به هیچ وجه در بازی تک به تک نباخته بود. 
▪ در۱۳ wrestlemania پی در پی مسابقه را نباخته.حریفان ناکام وی در رستلمینیا به ترتیب از قدیم تا جدید: 
randy orton-kane-big show & a_train-ric flair-triple H-big boss man-kane-sycho sid-diesel(kevin nash)-king kong bundy-giant gonzalez-jake roberts-jimmy snuka 
یک پسر از همسر اول داره به نام گانر که متولد سال ۱۹۹۳ هستش و یک دختر متولد سال ۲۰۰۲ از سارا دارد.یک پسر به نام کوین از همسر اولش(جودی لین) هم دارد(متولد ۱۹۹۶) 
▪ پدرش فرانک در سال ۲۰۰۳ مرد.مادرش کاترین کالوی و برادران بزرگترش دیوید و مایکل و پاول و تیموسی میباشند. 
▪ پاول برادر بزرگش در اداره پلیس کار میکند. 
▪ آخرین بازی وی در WCW در مقابل lex luger بوده. 
▪ در WCW منجرش پاول هیمن(منجر سابق براک)بود. 
▪ در حال حاضر اولین کج کاریه که در فیلم هندی بازی کرده!!! اسم فیلم هندیش khiladiyon ka khiladi هست.در این فیلم تیکر هندی حرف میزند!!!!!!!! 
▪ بهترین دوست تیکر برایان لی یا همون آندرتیکر قلابی در سامراسلم ۱۹۹۴ هست.او در عروسی تیکر با سارا شرکت کرد. 
▪ در سال ۲۰۰۵ دخترش به نام گراسی متولد شد. 
▪ تابه حال ۲ تا از کمربندهای قهرمانی خود را از هولک هوگن گرفته. 
طی نظر خواهی های مردمی تیکر ۲۸ با به عنوان محبوب ترین وبرترین کشتی کج کار انتخاب شده و از این نظر نیز اول میباشد و نفر دون کوین نش میباشد
شروع کشتي کج:ليگ USWA
 
نام هاي ديگر:master of pain-the punisher-"mean"mark callous
 
القاب:ORIGINAL WESTERN-DEAD MAN-LORD OF DARKNESS-MINISTRY-AMERYKAN BAD ASS-BIG EVIL-HYBRID-PHYNAM
 
گروه هايي که وي عضو انها بوده:
 
sky crapers[taker & dan spivey]
 
million dollar team[taker & ted dibiase]
 
the brothers destruction[taker & kane]
 
فينيشرها:last ride-tombstone.-.chockslam
 
ضربات ويژه:tombstone peldriver-big boot-chokeslam-running DDT
 
توضيحاتي در مورد وي:
 
اولين last ride در 30 ژوئن 2000 به ايج زد.
 
در سال 1999 رهبر تيم mistery of the darkness که JBL و alsnow از افرادش بودن بود.
 
اولين کمربند قهرماني جهان را در survivor series 1991 به دست اورد.
 
در سال 95 چشمانش اسيب جدي ديد.
 
او دوبار ازدواج کرده و همسر فعلي اش سارا نام دارد.
 
او به ورزش بوکس و جودو علاقه دارد.
 
با تلاش زياد توانست قدش را تا 20 سانت افزايش دهد.
 
قبل از اينکه به کشتي کج بيايد بسکتباليست حرفه اي بوده.
 
از سال 91 تا 93 باخت نداشته است.
 
در 13 رستل منيا نباخته است.البته الان فکر کنم رکوردش شده 15 رستل منیا.
 
او در يک فيلم هندي بازي کرده.
 
تا کنون 2 کمربند قهرماني خود را از هالک هوگان گرفته است.
 
28 بار از سوي مردم بهترين کشتی کج کار شناخته شده.
 
 
افتخارات:
 
1دوره قهرمانی world heavy weight
 
4دور قهرمان سنگين وزن wwe
 
6 دور قهرمان تگ تيم wwe
 
1 دور قهرمان تگ تيم wcw
 
1 دور قهرمان hardcore توضيحات
 
 
قهرماني سنگين وزن wwe :
 
با شکست هالک هوگان در survivor series 1991 .
 
با شکست sid در رستل منيا 13.
 
با شکست stone cold در سال 1999.
 
با شکست هالک هوگان در jadgment day 2002 .
 
قهرمانی world heavy weight:
 
با شکست باتیستا در رستل مانیا 23
 
قهرماني تگ تيم wwe :
 
به همراه stone cold و با شکست mankind و kane در fully loaded 1998 .
 
به همراه big show با شکست kane و X-pac در summer slam 1999 .
 
به همراه big show با شکست rock و mankind در سال 1999.
 
به همراه rock با شکست edge و christian در سال 2000.
 
به همراه kane با شکست edge و christian در سال 2001.
 
به همراه kane با شکست dimond dallas page و chris cannion در سال 2001.
 
قهرماني تگ تيم wcw :
 
به همراه kane با شکست ohior و chalk palombo در سال 2001.
 
قهرماني hardcore :
 
با شکست rob van dom در vengeanes 2001 .
 
افتخارات رستل منيا:
 
رستل منيا 7:با شکست hacksaw با کمک bearer paul در سال 1991.
 
رستل منيا 8:با شکست jake roberts در سال 1992.
 
رستل منيا 9:با شکست gaint gonzales در سال 1993.
 
رستل منيا 11:با شکست king kong boundy در سال 1995.
 
رستل منيا 12:با شکست kevin nash(diesel) در سال 1996.
 
رستل منيا 13:با شکست sid در سال 1997.
 
رستل منيا 14:با شکست kane در سال 1998.
 
رستل منيا 15:با شکست big boss man در سال 1999.
 
رستل منيا 17:با شکست triple H در سال 2001.
 
رستل منيا 18:با شکست ric flair در سال 2002.
 
رستل منيا 19:با شکست big show و A-train در سال 2003.
 
رستل منيا 20:با شکست kane در سال 2004.
 
رستل منيا 21:با شکست randy orton در سال 2005.
 
رستل منیا 23:با شکست باتیستا در سال 2007
 
رستل منیا 24:با شکست ادج در سال 2007
 
رستل منیا 25:با شکست شان مایکل در سال 2007
 
رستل منیا 26:با شکست شان مایکل در سال 2007
 
رستل منیا 27:با شکست تریپل اچ در سال 2007
 
رستل منیا 28:با شکست تریپل اچ در سال 2007
 
رستل منیا 29:با شکست باتیستا در سال 2007

 
 
توضيحات جالب:
 
ظاهرا" او به مردن علاقه داره و 4 بار گفتن که مرده.
 
بار اول:در survivor series 2003 در بازي( قبر) Buries Aliveبا mr.mc mahon که بعد از اينکه
 
مک من رو غرق خون کرد kane اومد تو رينگ و اندرتيکر رو چال کرد.
 
بار دوم:در nomercy 2004 در بازي با JBL که hiderance اومد کمک JBL و اندرتيکرو بي هوش کرد
 
بعد انداختش توي نعش کش و با يه لندکروز زد به نعش کش و نعش کش اتش گرفت.
 
بار سوم:در nomercy 2005 که randy orton انداختش توي تابوت و تابوتو اتش زد.
 
بار چهارم:در سال 2005 که انداختنش پشت ماشين ادي و کوبيدنش به ديوار و ماشين اتش گرفت.

تریپل اچ

شنبه 15 مهر 1391
11:3
alihoveida

تریپل اچ


نام : پاول مایکل لیوسک

لقب : Triple H

متولد: ۲۷ جولاي ۱۹۶۹

شهر: نيويورك

همسر: ازدواج موقتي با Chyna و هم اكنون با Staphanie Mcmahon

قد: ۱۹۶

وزن: ۱۲۴
 
پاول مایکل لِیوسک (به انگلیسی: Paul Michael Lévesque) کشتی گیر حرفه ای آمریکایی متولد ۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۶۹ در Nashua, New Hampshire است که در شرکت WWE کشتی میگیرد.تریپل اچ یکی از نوابغ کشتی جهان و یکی از تاثیر گذارترین قهرمانان این رشته بشمار می رود. او شوهر استیفن مَکمن دختر وینس مکمن صاحب شرکت WWE است و همچنین در سال ۲۰۱۱ از طرف مستر مکمن مدیر عامل WWE شد. وی تا به امروز موفق به کسب سیزده عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان شده است و پس از ریک فلیر پرافتخارترین مرد این رشته ورزشی است.وی همچنین با۶۱۶ روز در اختیار داشتن کمربند سنگین وزن جهان پرافتخارترین قهرمان دارنده این کمربند می باشد اکنون تریپل اچ ۴۳ سال سن دارد و دارای ۱۹۳ سانتیمتر قد و ۱۱۶ کیلوگرم وزن است.او همچنین در چند فیلم سینمایی مثل بلید ترینتی و چَپرون ایفای نقش کرده است.
محتویات
 
ورود به دنیای کشتی
 
او در یک روز تابستانی در یک باشگاه پرورش اندام ثبت نام کرد در حالی که ۱۴ سال بیشتر نداشت زندگی او به کلی تغییر یافت.تا سه سال بعد او هر روز به باشگاه میرفت و تمام عضلات او رشد خوب و قابل توجهی کرده بود و کلا بدن او تغییر پیدا کرد و حالا او ۲۱۰ پوند (کیلوگرم ۹۵) داشت. او پا به مسابقات پرورش اندام گذاشت و توانست پیروزی ها و مدالهای بیشماری رو در منتطقه خودش بدست بیاره.(بخاطر همین دلایل بود که Triple H دو سال متوالی مجری مسابقات Mr.Olympia در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ بود). حالا او دیگر یک جوان ۱۹ ساله بود.در حالی که در ورزش خودش فرد موفقی بود با این حال با خودش گفت:"آینده من در پرورش اندام رقم نمیخوره بلکه آینده من در World Wrestling Entertainment هست" او در مدرسه آموزش حرفه ای Killer Kowalski ثبت نام کرد .آینده تریپل اچ در تمرینات چهار روز در هفته زیر نظر کیلر کووالسکی رقم خورد.سپس روزهای هفته او بین کشتی گرفتن به شکل مستقل و اداره کردن باشگاه خودشان بنام باشگاه طلایی در Nishua تقسیم شد.اما او به شکل خیلی غیر منتظرانه تصمیم گرفت به سمت آتلانتا در سال ۱۹۹۳ پرواز کند و به باشگاهی که بوسیله اریک بیشاف اداره میشد رفت و در آنجا بود که نام او در فهرست قهرمانان کشتی کج قرار گرفت.خوشبختانه او استعدادهای نامحدود خودش رو در WCW به همه نشان داد و بسرعت در May سال ۱۹۹۳ و با نام Hunter Hearst Helmsl به WWF منتقل شد. Triple H در ۲۴ سالگی هنوز هم رژیمهای غذایی سخت خودش رو دنبال میکردو بهمراه اون کمی سطح تکنیک خود رو بوسیله افرادی مانند Charles Glass افزایش داد.یک چنین برنامه و پایمردی باعث شد تا او پا در عرصه مسابقات قهرمانی بگذارد.
 
دی اکس (1997-1999)
 
گروه دی اکس برای اولین بار در بیستم سپتامبر سال ۱۹۹۷ در Pay Per View وان نایت اونلی كه در كشور انگلستان برگزار شده بود تشكیل گردید . اولین اعضای تشكیل دهنده ی این گروه شان مایكلز ، تریپل ایچ و چاینا بودند. در سیزدهم اكتبر سال ۱۹۹۷ این اعضا رسما نام گروه خود را "دی جنریشن اكس" معرفی كردند . این گروه تا رسلمنیا سال ۱۹۹۸ با همین نفرات فعالیت داشت ( البته ریك راد سوپراستار اسبق WWF هم برای دو هفته در این گروه حضور داشت كه بعد به لیگ WCW منتقل شد ، ریك راد در بیستم آپریل سال ۱۹۹۹ در سن ۴۰ سالگی در اثر حمله قلبی دار فانی را وداع گفت ). در این مدت هانتر توانست عنوان king of the ring را با شکست دادن منکایند بدست آورد.پس از مصدومیت شان مایکلز در رستلمانیا ۱۳،تریپل اچ کاپیتان گروه شد و چند عضو جدید را به گروه اضافه کرد:اكس پاك - بیلی گان - رودداگ هانتر با دی اکس به اوج رسید و توانست خود را به عنوان یک چهره مدعی در کمپانی معرفی کند...در سامراسلم ۱۹۹۸ در یک بازی ماندگار نردبان دراک را شکست داد تا کمربند اینترکانتینتال را بدست آورد...حرکت وی به اوج همچنان ادامه داشت...او در سامراسلم ۱۹۹۹ برای اولین بار بر سر کمربند دبلیو دبلیو اف وارد رقابت شد،در آن مسابقه سه نفره منکایند،استیو آستن و تریپل اچ با هم درگیر شدند که در نهایت منکایند برنده مسابقه شد.اما تریپل اچ دست از تلاشش برنداشت و سرانجام توانست تا در ۲۳ آگست ۱۹۹۹ در شو راء با شکست منکایند کمربند دبلیودبلیو اف را برنده شود برای اولین بار قهرمان سنگین وزن جهان شود.چندی بعد هانتر در نبردی ۶ نفره در آنفورگیون موفق شد تا برای دومین بار قهرمان دبلیو دبلیو اف شود.گروه دی اکس تا سال ۲۰۰۰ و همزمان با اخراج رود داگ از کمپانی پا برجا بود.
 
دوران مکمن-هلمزلی (2000-2001)
 
به دلیل رابطه بین هانتر و استفانی مکمن این دوران از حرفه هانتر به دوران مکمن-هلمزلی شهرت یافت.استفانی در اغلب نبردهای تریپل اچ در کنار رینگ حضور داشت و بسیاری از اوقات به هانتر کمک می کرد.در اغاز این رابطه بود که تریپل اچ درسال۲۰۰۰ در یکی از شوهای راو بیگ شو را شکست داد و برای سومین بار قهرمان جهان شد،سپس دشمنی اش باکاکتوس جک آغاز شد.این دو در رویال رامبل آن سال در نبرد استریت فایت با یکدیگر روبرو شدند.در پایان تریپل اچ با دوبار اجرای فن معروف خود پدیگری موفق شد تاکاکتوس جک را شکست دهد و از عنوان قهرمانی اش دفاع کند.این مسابقه تا به امروز زیباترین استریف فایت تاریخ کمپانی بوده است.رقابت بین این دو سوپراستار تا نو وی اوت ادامه داشت.جایی که هانتر در نبرد هل این سل باردیگر کاکتوس جک را شکست داد و علاوه بر دفاع از عنوان قهرمانی اش به حرفه ۱۵ ساله میک فولی (کاکتوس جک) خاتمه بخشید.سپس وی در رستلمانیا مقابل بیگ شو و دراک و باردیگر فولی قرار گرفت.فولی حاضر شده بود تا یکبار دیگر در رینگ حاضر شود.اما هانتر این بار هم سربلند بیرون آمد و با پین کردن راک توانست از عنوان قهرمانی اش دفاع کند.اما در بکلش کمربند خود را به د راک واگذار کرد.نبرد آیرون من مسابقه ی بعدی بود که در جادجمنت دی بین هانتر و د راک برگزار شد.داور این مسابقه شان مایکلز بود.در پایان این مسابقه که با دخالت اکس پک،رود داگ،شین مکمن و بازگشت آندرتیکرهمراه بود،هانتر توانست برای چهارمین بار قهرمان جهان شود.اما این قهرمانی دیری نپائید چرا که د راک در کینگ اف درینگ باز هم کمربند رااز هانتر پس گرفت. بر دیگر هانتر و استیو آستین شروع به درگیری کردند،تا اینکه تریپل اچ در no way out استیو آستین را شکست سختی داد.او سپس تصمیم گرفت تا در رستلمانیا ۱۷ با پیروزی بر آندرتیکر،رکورد شکست ناپذیری تیکر در رستلمانیا را بشکند اما در این کار ناموفق بود.شب بعد از رستلمانیا در حین مسابقه استون کلد و دراک،او وارد رینگ شد و با پتک ضربه سختی به دراک وارد کرد.این آغاز دوستی وی با استون کلد بود.هانتر به همراه استون کلد و استفانی مکمن گروهی را تشکیل دادند که به پاور تریپ یا همان مثلث قدرت معروف شد. هانتر و استون کلد موفق شدند تا در بکلش ۲۰۰۱ با شکست دادن آندرتیکر و کینعنوان قهرمانی تگ تیم جهان را هم بدست آورند. اما موفقیت های پاورتریپ با مصدومیت شدید تریپل اچ از ناحیه زانو به پایان رسیدو این پایان تاخی بود برای دورانی که از آن به عنوان دوران مکمن-هلمزلی یاد می شود.
بازگشت از مصدومیت و دشمنی با شان مایکلز (2002)
 
تریپل اچ پس از مدتها دوری از رینگ بخاطر مصدومیت،در ۷ ژانویه ۲۰۰۲،در سالن مدیسن اسکوار گاردن،به راء بازگشت.پس از پیروزی در مسابقه رویال رامبل،موفق شد تا کریس جریکو را در رستلمانیا آن سال شکست دهد و عنوان قهرمان شکست ناپذیر را بدست آورد.این قهرمانی وی تا یک ماه بعد ادامه داشت.در مسابقه که بین تریپل اچ و هالک هوگان انجام می شد،آندرتیکر وارد رینگ شد و با زدن تریپل اچ موجبات شکست وی از هالک را فراهم آورد. بعد از این ماجرا تریپل اچ ازآندر تیکر انتقام گرفت و او را در اینسارکسشن (پی پی وی که آن موقع در اروپا برگزار می شد) شکست سختی داد.پس از این تریپل اچ دشمنی اش با کریس جریکو راتا مسابقه هل این سل در جادجمنت دی ادامه داد و در آنجا توانست تا بار دیگر جریکو را شکست دهد.بعد از آن تصمیم گرفت تا بازهم به سراغ قهرمانی سنگین وزن برود،بنابراین در کینگ آف درینگ با آندرتیکر و در گلوبال وارنینگ با دراک و براک لزنر روبرو شد اما تلاشش بی فرجام باقی ماند. در اگست سال۲۰۰۲ با بازگشت شان مایکلز قرار شد كه باز گروه دی جنریشن ایکس توسط تریپل ایچ و شان مایكلز تشكیل شود كه در همان ابتدای كار تریپل ایچ با زدن پدیگری به شان مایكلز مانع تشكیل مجدد گروه شد و همین امر باعث شد تا آنها در سامراسلم سال ۲۰۰۲ در نبرد استریت فایت مقابل یكدیگر قرار بگیرند .این مسابقه که یکی از زیباترین مهمترین مسابقات تاریخ محسوب می شود در نهایت با پیروزی شان به پایان رسید،اما پس از مسابقه بود که هانتر با ضربه سنگین با پتکش به شان او را مصدوم کرد.پس از انتقال براک لزنار به اسماک دان،راء بدون کمربند باقی ماند.به همین علت اریک بیشاف مدیر آن موقع راء کمربند طلایی معروف را به کمپانی آورد.و آن را به هانتر داد.ریک فلیر اسطوره بزرگ کمپانی که خودش در دبلیو سی دبلیو موفق شده بود تابارها این کمربند را بدست آورد هانتر را شایسته این عنوان نمی دانست. به همین علت در همان شب نخست ورود این کمربند با راء مسابقه ای بین تریپل اچ و ریک فلیر برگزار شد که در نهایت برنده به جز هانتر نداشت و او موفق شد تا نام خود را به عنوان اولین قهرمان کمربند سنگین وزن در کمپانی دبلیو دبلیو ای به ثبت برساند.تریپل اچ توانست تا از عنوان قهرمانی اش در دو پی پی وی بعدی یعنی آنفورگیون و نومرسی به ترتیب مقابل راب ون دام و کین دفاع کند.با بازگشت شان مایکلز یکبار دیگر درگیری های بین تریپل اچ و شان شروع شد.اوضاع راء آشفته شد و مدعیان قهرمانی هم زیاد شدند.اریک بیشاف برای حل این مسئله مسابقه المینیشن چمبر را طراحی کرد.این مسابقه جذاب و خونبار که با حضور تریپل اچ،شان مایکلز،بوکرتی،کریس جریکو،کین و راب ون دام همراه بود با پیروزی و قهرمانی شان به پایان رسید.تریپل اچ بعد از این مسابقه به مدت ۴۸ ساعت در بیمارستان بستری بود.
 
اوولوشن (2003-2005)
 
در ژانویه ۲۰۰۳،تریپل اچ به همراه ریک فلیر،باتیستا و رندی اورتن گروهی راتشکیل دادند که همگان آن را با نام Evolution می شناسند.درآن هنگام هانتر با شان مایکلز بر سرعنوان قهرمانی سنگین وزن رقابت داشت.اعضای این گروه درمسابقات که داشتند بسیار بهم کمک می کردند وپیروزی های زیادی بدست آوردند.این گروه در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ لحظه به لحظه قدرتمندتر می شدند.او در این مدت توانست تا سوپراستارهای زیادی را مانند شان مایکلز،بوکرتی،اسکات استاینر،کوین نش و گلدبرگ راشکست دهد.تریپل اچ تا پیش از پی پی وی نابخشوده (فیلم) و شکست از بیل گلدبرگ برای مدت طولانی در سال ۲۰۰۳ قهرمان سنگین وزن بود.تریپل اچ سرانجام موفق شد تا با زیرکی در مسابقه سه نفره با حضورکین در پی پی وی آرماگدون همان سال گلدبرگ را شکست دهد و بار دیگر قهرمان جهان شود.اوج قدرت گروه به همین پی پی وی برمیگردد جایی که در پایان شو همه اعضای گروه با کمربندهای قهرمانی صحنه را ترک کردند.بعد ازاین شو بار دیگر درگیری های هانتر با شان مایکلز شروع شد و در پی پی وی رویال رامبل ۲۰۰۴ در مسابقه ی نفس گیر و پر هیجان لست من استندینگ با شان رودررو شد،اما در پایان هردو آنها کانت اوت شدند و درنتیجه تریپل اچ قهرمان باقی ماند.درنهایت تریپل اچ کمربند خود را به کریس بنوا در راستلمانیای ۲۰ در نبردی سه نفره به همراه شان مایکلز واگذار کرد.درگیری بین تریپل اچ و شان مایکلز همچنان ادامه داشت تا اینکه تریپل اچ با شکست شان در نبرد هل این سل به آن خاتمه بخشید.مسابقه هل این سل هانتر و شان تابه امروز طولانی ترین مسابقه هل این سل تاریخ دبلیو دبلیو ای می باشد.پس از شکست دوباره هانتر از بنوا در Vengeance که با دخالت یوجن انجام شده بود،در سامراسلم هانتر یوجن را شکست داد.در این هنگام رندی اورتن هم گروهی هانتر موفق شد تا در سامراسلم بنوا را شکست دهد و کمربند قهرمانی را بدست آورد.هانتر که نمی توانست ببیند کس دیگری به جز او قهرمان جهان باشد یک شب بعد از قهرمانی اورتن،در شوی را به همراه باتیستا و ریک فلیر او را به شدت زدند و از گروه اخراج کردند.این تازه آغازی برای درگیری های هانتر و اورتن بود.آن دو در پی پی وی آنفورگیون با یکدیگر رودررو شدند که باکمک باتیستا و ریک،هانتر دوباره قهرمان شد.اندکی بعد در مسابقه سه نفره میان اج،بنوا و هانتر برسرعنوان قهرمانی اج و بنوا همزمان یکدیگر راشکست دادند تا قهرمان جهان نامعلوم باشد.نتیجه آن شد که درپی پی وی نیویرزروولوشن مسابقه المینیشن چمبر را به منظور تعیین قهرمان جهان به قضاوت شان مایکلز برگزار کنند.این بار هم پیروزی از آن تریپل اچ بود و با این برد تعداد قهرمانی های هانتر به عدد ۱۰ رسید و دورقمی شد. اندکی بعد باتیستا عضو دیگر گروه که برنده رویال رامبل آن سال شده بود هانتر را به نبرد در راستلمانیا ۲۱ دعوت کرد و موفق شد تا هانتر را شکست دهد و خودش قهرمان جهان شود.بعد از آن هانتر باز هم تلاش کرد تا کمربند را از باتیستا پس بگیرد اما در انجام اینکار ناموفق بود و پس از شکست در نبرد هل این سل، به دلیل مصدومیت مدتی غائب بود تا اینکه در ۳ اکتبر ۲۰۰۵ به راو بازگشت و با عضو دیگر گروه ریک فلیر موفق شد تا کارلیتو وکریس مستر راشکست دهد اما در پایان مسابقه با پتک خود ضربه سختی فلیر وارد کرد واو را به شدت زخمی کرد،دشمنی این دو دوست چیزی نزدیک به دوماه ادامه داشت تا اینکه هانتر درپی پی وی سوروایوورسریس در یک مسابقه لست من استندینگ شکست سختی یه ریک داد. درسال ۲۰۰۷ و به مناسبت ۱۵ سالگی راو اعضای این گروه به استثنا رندی اورتن یک بار دیگر دور هم جمع شدند و گروه ریتدآرکی او و یوماگا را شکست سختی دادند.
 
قهرمانی ها
 
برای اولین بار با شکست دادن تونی روی قهرمان سنگین وزن جهان شد. در ۲۶ اکتبر ۱۹۹۶ در راو با شکست مارک مرو قهرمان کمربند اینتر کانتینل تال شد. در جون سال ۱۹۹۷ عنوان پادشاه رینگ رو برای اولین بار به خودش اختصاص داد. در ۲۲ دسامبر ۱۹۹۷ در راو با شکست شان مایکلز قهرمان دبلیو دبلیو یوروپن شد. در ۱۷ مارچ ۱۹۹۸ در راو با شکست دادن اون هارت باز هم عنوان قهرمانی یورو پن رو به خود اختصاص داد. در ۳۰ آگست ۱۹۹۸ در سامر اسلم با شکست راک باز هم قهرمان اینتر کانتینل تال شد. در ۲۳ آگست ۱۹۹۹ در راو با شکست Mankind قهرمان Federation Champion شد. در ۲۶ سپتامبر ۱۹۹۹ در آنفورگیون باز هم قهرمانی خودش رو به دست آورد(در یک بازی ۶ نفره). در ۳ جنیوری ۲۰۰۰ در راو با شکست بیگ شو باز هم قهرمانی Federation رو از آن خود کرد. در ۲۱ می سال ۲۰۰۰ در جاج منتی با شکست راک باز هم قهرمانی Federation رو از آن خود کرد. در ۵ آپریل ۲۰۰۳ در اسمکدان با شکست دادن جریکو قهرمان اینر کانتینل تال شد. در ۱۶ آپریل همان سال در راو با شکست جف هاردی قهرمانی اینر کانتینل تال رو پس گرفت. در ۳۰ آپریل ۲۰۰۳ در بکلاش همراه با استیو آستین با شکست دادن کین و آندر تیکر قهرمان دبلیو دبلیو تگ تیم شد. در سال ۲۰۰۲ قهرمانی رویال رامبل رو از آن خود کرد. در ۱۷ مارچ همان سال(۲۰۰۲) در رستلمانیا با شکست جریکو قهرمان Undisputed Title شد. در سپتامبر ۲۰۰۲ در راو قهرمانی سنگین وزن جهان رو به دست آورد. در ۱۵ دسامبر ۲۰۰۲ در آرماگدون با شکست شاون مایکلز قهرمانی خودش یعنی سنگین وزن جهان رو پس گرفت. در ۱۴ مسابر ۲۰۰۳ در آرماگدون قهرمانی خودش رو در یک بازی ۳ نفره از Bill Goldberg پس گرفت. در ۱۲ دسامبر ۲۰۰۴ در آنفورگیون قهرمانی خودش رو از یکی از دوستانش یعنی رندی اورتون پس گرفت. و برای آخرین بار در Ellimination Chamber 2005 که این Benoit.jericho.hhh.edge.orton و Batista بود بازهم قهرمان سنگین وزن جهان شد که ۲ ۳ ماه بعدش در رستلمانیا قهرمانی خودش رو از دست داد و در قفس آزاد هم نتونست قهرمانی خودش رو از باتیستا پس بگیره و یک چند ماهی قیبش زد و بعد دوباره بعد از چند ماه به WWE بازگشت و با دوستش یعنی ریک فلیر در اوفتاد و یک بازی Last man standing باهاش انجام داد که آن بازی رو هم برنده شد و بعدش هم با بیگشو در افتاد. در ۳ آپریل ۲۰۰۶ در راسل منیا ۲۲ به خاطر برد در تورنومنت راو جواز بازی با جان سینا رو به دست آورد ولی در این بازی از سینا باخت. بعد از اون در یک بازی سه نفره هم بین تریپل اچ و جان سینا و ادج با هم سینا نتونست برنده بشه و باز هم تریپل اچ از بدست آوردن کمربند باز ماند. در بک لش ۲۰۰۸ در مقابل jbl , cena , orton برد و در سروایورسریس ۲۰۰۸ در مقابل کازلاو قرار گرفت و با دخالت اج و gm smackdown ویکی گررو در مقابل اج باخت و در المنیشن چمبر ۲۰۰۹ توانست برنده بشه و برای بار ۱۳ قهرمان جهان بشه و در بک لش سال ۲۰۰۹ از رندی اورتون با استل کیک باخت و کمر بند را تا به حال از دست داد او بعد از چند ماه بازگشت و در پی پی وی های مختلف با رندی مسابقه داد اما با دخالت های legacy باخت و تا به حال نتوانسته کمر بند را نزد خودش قرار دهد. در حال حاضر این کشتیگیر مدیر عامل کمپانی wwe هست.
 
حضور در رستلمنیا(2011-2012)
 
او در سال 2011 در رستلمنیا 27 آندر تیکر را به مبارزه طلبید اما علی رغم برتری قابل ملاحظه نسبت به آندر تیکر و انجام 4 فینیشر روی او با یک سابمیشن مغلوب شد سال بعد آندرتیکر برای رستلمنیا 28 خواهان مبارزه با او شد و او که در ابتدا قبول نمی کرد بالاخره در خواست مبارزه او را پذیرفت و برای سومین بار از آندر تیکر در رستلمنیا شکست خورد . او بعد از رستلمنیا با براک لزنر درگیر شد و قرار است در سامراسلم 2012 در مسابقه ای مهم در مقابل او قرار بگیرد.

تاريخ ورود به كشتي كج: مارچ ۱۹۹۲

حركت پاياني: The Pedigree

دشمنان:
Tony Roy Indy

Alex Wright WCW
Henry Godwin
Mankind
XPac
Roaddog
Nation of Domination
Vince McMahon
The Undertaker
The Rock
Test
Jeff Hardy
Kurt Angle
Stone Cold
Chris Jericho
Chris Benoit
Stephanie McMahon
Rob Van Dam
Bubba Dudley
Kane
Scott Stiener
Booker T
Kevin Nash
Bill Goldberg
Shawn Michaels
Chris Benoit
Randy Orton
Batista
Ric Flair
Big Show

كمربند ها و افتخارات:

براي اولين بار با شكست دادن Tony Roy قهرمان IWF Heavyweight champion شد.
در ۲۶ اكتبر ۱۹۹۶ در راو با شكست Marc Mero قهرمان WWF Intercontinental champion شد.
در جون سال ۱۹۹۷ عنوان King of the Kings رو براي اولين بار به خودش اختصاص داد.
در ۲۲ دسامبر ۱۹۹۷ در راو با شكست Shawn Michaels قهرمان WWF European Champion شد.
در ۱۷ مارچ ۱۹۹۸ در راو با شكست دادن Owen Hart باز هم عنوان قهرماني European Champion رو به خود اختصاص داد.
در ۳۰ آگست ۱۹۹۸ در سامر اسلم با شكست راك باز هم قهرمان Intercontinental champion شد.
در ۲۳ آگست ۱۹۹۹ در راو با شكست Mankind قهرمان Federation Champion WWF شد.
در ۲۶ سپتامبر ۱۹۹۹ در آنفورگيون باز هم قهرماني خودش رو به دست آورد(در يك بازي ۶ نفره).
در ۳ جنيوري ۲۰۰۰ در راو با شكست Bigshow باز هم قهرماني Federation رو از آن خود كرد.
در ۲۱ مي سال ۲۰۰۰ در Judmegnt Day با شكست The Rock باز هم قهرماني Federation رو از آن خود كرد.
در ۵ آپريل ۲۰۰۳ در اسمكدان با شكست دادن جريكو قهرمان Intercontinental champion شد.
در ۱۶ آپريل همان سال در راو با شكست Jeff Hardy قهرماني Intercontinental champion رو پس گرفت.
در ۳۰ آپريل ۲۰۰۳ در بكلاش همراه با استيو آستين با شكست دادن Kane و Undertaker قهرمان WWETag Team Champion شد.
در جنيوري سال ۲۰۰۲ قهرماني رويال رامبل رو از آن خود كرد.
در ۱۷ مارچ همان سال(۲۰۰۲) در رستلمانيا با شكست جريكو قهرمان Undisputed Title شد.
در سپتامبر ۲۰۰۲ در راو قهرماني World Heavy Weight Champion كه هم اكنون در دست انگل است رو به دست آورد.
در ۱۵ دسامبر ۲۰۰۲ در آرماگدون با شكست شاون مايكلز قهرماني خودش(World Heavy Weight Champion) رو پس گرفت.
نكته: تريپل اچ از اين تاريخ به بعد فقط قهرماني World Heavy Weight Champion رو كسب كرده است.
در ۱۴ مسابر ۲۰۰۳ در آرماگدون قهرماني خودش رو در يك بازي ۳ نفره از Bill Goldberg پس گرفت.
در ۱۲ دسامبر ۲۰۰۴ در آنفورگيون قهرماني خودش رو از يكي از دوستانش يعني رندي اورتون پس گرفت.
و براي آخرين بار در Ellimination Chamber 2005 كه ين Benoit.jericho.hhh.edge.orton و Batista بود بازهم قهرمان World Heavy Weight Champion شد كه ۲ ۳ ماه بعدش در رستلمانيا قهرماني خودش رو از دست داد و در قفس آزاد هم نتونست قهرماني خودش رو از باتيستا پس بگيره و يك چند ماهي قيبش زد و بعد دوباره بعد از چند ماه به WWE بازگشت و با دوستش يعني ريك فلير در اوفتاد و يك بازي Last man standing باهاش انجام داد كه آن بازي رو هم برنده شد و بعدش هم با بيگشو در افتاد. در 3 آپريل 2006 در Wrestlemania 23 به خاطر برد در تورنومنت راو جواز بازي با جان سينا رو به دست آورد ولي در اين بازي از سينا باخت. بعد از اون در يك بازي سه نفره هم بين تريپل اچ و جان سينا و ادج با هم سينا تونست برنده بشه و باز هم تريپل اچ از بدست آوردن كمربند باز ماند. 
منابع
دارنده ۱۳ عنوان قهرمانی جهانی آدرس فیس بوک :https://www.facebook.com/tripleh

 


جان سینا

جمعه 14 مهر 1391
17:18
alihoveida

 

نام اصلی:John Felix Anthony Cena

 
لقب:John Cena
 
تاریخ تولد:۲۳آپریل۱۹۷۷
 
محل تولد:West Newbury, Massechusettes
 
وضعیت:مجرد
 
قد:185سانتی متر
 
وزن:110کیلوگرم
 
دانستني هاي در مورد جان سينا :
يکي از خصوصيات خوب جان سينا اين است که نام پدرش که جان سينا است را روي خودش گذاشته اسم که نشان از دوست داشتن زياد پدرش است
او بزرگترين پسر خانواده است و نام 4 برادرش : Matt - Sean - Boog و Dan
وي موسيقي راک کلاسيک را دوست دارد
يکي از دوستداران پروپا قرص کارتون انيميشن است
اکنون ساکن Tampa Florida است
 
 
خلاصه اي از زندگي جان سينا :
 
جان فليکس آنتونيو سينا در 23 آوريل سال 1997 در کشور آمريکا و درغرب نيو باري در نزديکي يک قبيله ي سرخ پوست به دانيا آمد . زماني که وي دانشجو بود علاقه ي زيادي به فوتبال داشت و در کنار آن به ورزش بدنسازي و رانندگي اتوموبيل ليموزين مي پرداخت
دکتر اقتصاد (جان سينا) کشتي کج را در ليگ UPW شروع کرد و از انجا تبديل شد به يک کارکتر
اولين مسابقه اي که سينا در WWE انجام داد در تاريخ 27 ژوئن سال 2002 در مقابل کرت انگل بود که نهايتا آن بازي را به انگل وگذار کرد
در سال 2004 شخصيت سينا شهرت بيشتري پيدا کرد چون در مسابقه ي سر کمربند United State با بيگ شو پيروز شده هر چند که اين قهرماني زياد طولي نداشت اما او پيشرفت زيادي کرد ولي در يک مسابقه با کارليتو هم شکين خورد و علت شکست او هم زخمي بود که از طرف Body Guard هاي کارليتو در قبل از مسابقه به پهلوي سينا وارد کرده بودند
در سالهاي 2005 و 2006 سينا با چند تا از سوپراستار هاي WWE دشمني پيدا کرد که نام هاي آنها به ترتيب : John Bradshaw Layfield و Chris Jericho و مربي آن زمان راو Eric Bichof بود و در اوخر هم با Edge و Umaga دشمني پيدا کرد
در اواخر سال 2006 و اوايل سال 2007 سال بزرگي براي سينا بود چون که سينا دخالت کرد در يک مسابقه با خواننده بزرگ Britney Spears البته بدون سوپراستار بزرگ موسيقي رپ Kevin Federline . سينا آن مسابقه را با شکي تمام کرد زيرا که Umaga به کمک Kevin Federline آمد . اما در يک شب بعد سينا در رخت کن ضربه ي سنگيني به Kevin Federline وارد آورد و در سال 2007 سينا با بهترين چهره اولين کسي را که شکست داد Samoan Bulldozer يعني Umaga بود و بعد از آن سرباز محکومين زنجيري (سينا) خود را در يک تيم با شاون مايکل اجين کرد و به سوي شکست Tag Team Champion يعني Edge و Rendy Orton رفتند و پيروز هم شدند .
جان سينا در سال 2006 در فيلم مارين بازي کرد و او نيز بيان کرده است که به زودي در يک فيلم ديگر به همراه يکي از بزرگترين کشتي کج کارهاي WWE به نام Triple H بازي خواهد کرد .
 • افتخارات:
  • ۱۹ قهرمانی
  • ۱۲ بار قهرمانی جهان (۱۰ بار کمربند قهرمانی WWE و ۲ بار قهرمان کمربند سنگین وزن جهان)
  • رکورد دار بیشترین قهرمانی کمربند قهرمانی wwe با ۱۰ بار می باشد
  • ۳ بار قهرمان کمربند U.S
  • ۴ بار قهرمان کمربند Tag Team (هر کدام با باتیستا، میز، شان مایکلز، دیوید اتانگا)
  • برد در Royal Rumble سال ۲۰۰۸
  • 2 بار پیروزی در مسابقات Superstar of the Year (سوپر استار سال)سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰
  • چهارمین کشتی گیری که کمربند WWE را بیشترین مدت در اختیار داشته است
  • هیچ باختی در مسابقات I QUITE Match نداشته است ازمهمترین مسابقه میتوان مسابقه با باتیستا اشاره کرد.
  • هیچ گاه تسلیم نشده و به قول خودش NEVER GIVE UP است
  • تا به حال ۵ بار در پی پر ویوی جادجمنت دی برده و در جادجمنت دی ۵-۰ است
  • قهرمان مانی این د بانک راو سال2012 برای کمربند wwe champion ship جان سینا در شب 1000 RAW کیف مانی این د بنگ را نقد کرد ولی نتوانست سی ام پانک را شکست دهد **از این رو او اولین شخصی است که در تاریخ WWE نمی تواند کیف را نقدکند. حرکت پایانی (فینیشر):
  • Attitude Adjustment
  • STF

 
 • حرکت های فردی:
  • Vertical suplex
  • Twisting belly to belly suplex
  • Belly to back suplex
  • Diving leg drop bulldog
  • Dropkick
  • Fisherman suplex
  • Five Knuckle Shuffle
  • Running leaping shoulder block
  • Running one–handed bulldog
  • Sitout hip toss
  • Thesz press
  • Running jumping neck snap
حضور سینا در رسلمانیا
 جان سینا از سال ۲۰۰۴ تا به الان در ۹ رسلمانیا شرکت کرده است که به شرح زیر میباشد:{کانر پیروزی های او علامت !است.}
شماره سال نام نام حریفان متن عنوان
۱ ۲۰۰۴ wrestlemania 20 THE BIG SHOW USA CHAMPION SHIP !
۲ ۲۰۰۵ wrestlemania 21 JBL WWE CHAMPION SHIP !
۳ ۲۰۰۶ wrestlemania 22 TRIPLE H WWE CHAMPION SHIP !
۴ ۲۰۰۷ wrestlemania 23 SHAWN MICHAELS WWE CHAMPION SHIP !
۵ ۲۰۰۸ wrestlemania 24 RANDY ORTON&TRIPLE H WWE CHAMPION SHIP
۶ ۲۰۰۹ wrestlemania 25 THE BIG SHOW&EDGE WORLD HEAVYWEIGHT CHAMPION SHIP !
۷ ۲۰۱۰ wrestlemania 26 BATISTA WWE SHAMPION SHIP !
۸ ۲۰۱۱ wrestlemania 27 THE MIZ WWE CHAMPION SHIP
۹ ۲۰۱۲ wrestlemania 28 THE ROCK SINGLE MATCH
موزیک
 
 آلبوم ها
 • You Can't See Me
  • سال انتشار: 10 می 2005

آیا مشکلی با شنیدن این پرونده دارید؟ راهنمای رسانه را ببینید.
 • Underground
  • سال انتشار:1 ژانویه 2006
فیلم‌شناسی 

سال 2 نام فیلم نقش توضیحات
۲۰۰۰ آماده برای غرش جیم ترینر
۲۰۰۶ تفنگدار دریایی جان تریتون نقش اول
۲۰۰۹ کشتی گیر مایکل نقش دوم
۲۰۰۹ ۱۲ دور دنی فیشر نقش اصلی
۲۰۱۰ Psych ایوان اوهارا بازیگر مهمان
۲۰۱۰ جکسون واقعی، معاونت در نقش خودش بازیگر مهمان
۲۰۱۰ افسانه‌ها مایک چتلی
۲۰۱۰ هانا مونتانا در نقش خودش بازیگر مهمان
۲۰۱۰ فرد: فیلم پدر (خیالی) فرد فیلم تلویزیونی
2009 "تکاور" در نقش خودش
نقش اول
۲۰۱۱ خانواده ریونیون سم کلیری

 


باتیستا

جمعه 14 مهر 1391
16:37
alihoveida
 نام حقیقی: دیوید مایکل باتیستا جونیور
 
اسامی داخل رینگ: باتیستا،دیو باتیستا
 
قد:198cm
 
وزن:130kg
 
تاریخ تولد: 18 ژانویه 1969
 
محل تولد: آرلینگتون،ویرجینیا
 
دیوید میشل باتیستا معروف به باتیستا در 18 ژانویه ی 1969 (دی ماه 1348) در ویرجینیا به دنیا آمد.
تنها یک ساله بود که همراه با خانواده اش به واشنگتن دی سی مهاجرت کردند در دوران نوجوانی زندگی سختی داشت و مشکلات زیادی من جمله طلاق پدر و مادرش رو در همان دوران کودکی به چشم دید او با دستان مادرش بزرگ شد روش تربیتی او گاه گاهی باعث این میشد که او دست به کارهای نادرست بزند علاقه ی شدید او به ورزش هم یکی دیگر از ویژگی های غیر قابل انکار او بود.
با توجه به فشارهای مالی او به دنبال کار رفت و در کاباره ها و دیسکو ها به عنوان مسئول امنیتی مشغول این کار شد و در کنار اینکار به بدنسازی نیز میپرداخت.
زمانیکه 28 سال بود و در یکی از نمایش پرورش اندام حضور داشت با دو تن از افرادی که دستی در رشته ورزشی کشتی کج داشتند آشنا شد و آن افراد با توجه به فیزیک و استیل ظاهری اش اونو به یکی از مراکز رستلینگ بردند که باتیستا پس از نارضایتی از وضعیت موجود اونجا رو ترک میکنه و نزد سامون وایلد میره و در باشگاهش زیر نظر او کار میکنه وایلد که استعداد بالای باتیستا رو میبینه اونو به لیگ دبلیو ایکس دبلیو که در اون زمان یکی از شاخه های دبلیو دبلیو اف بود میبره باتیستا در اونجا هم موفقیت کسب میکنه و مدیران دبلیو اف رو مجاب میکنه تا با او قرارداد امضا کنند(فوریه سال 2000) اما مدت زیادی نگذشت که باتیستا قراردادش رو بهم زد و دلیل او برای این کار عدم توجه مسئولان دبلیو دبلیو اف بود که به او اهمیت نمیدادند.
 
باتیستا که علاقه ی شدیدی به کشتی داشت به یکی دیگر از لیگ های کشتی کج رفت و پس از درخشش در اونجا و بازی هایی که با افراد معروف دبلیو دبلیو اف داشت و خوب کار کرد برای بار دوم توجه مدیران دبلیو اف را به خودش جلب کرد و دوباره به این کمپانی نقل مکان کرد و این بار موفق شد جایگاه خودشو محکم کنه و در سال 2002 به اسمکدان میره و با دادلی درگیری هایی رو داشت و کمک های ریک فلیر به او و دخالت های تریپل اچ رندی اورتن و ریک فلیر که گروه اوولشن رو تشکیل میدادند زمینه ساز حضور او در این گروه شدند.
او در این بین مصدومیت هایی نیز داشت که از سرعت پیشرفت او میکاست اما او همچنان چشم ها رو خیره میکرد و پیش میرفت تا در رویال رامبل 2005 یکی از بزرگترین افتخارات ورزش اش رو کسب کرد و با بیرون انداختن جان سینا قهرمان رویال رامبل شد در کل سال 2005 سال باتیستا بود و او در این سال خیلی پیشرفت کرد.
 
 
 
باتیستا که برنده رویال رامبل شده بود می خواست بر سر کمربند دبلیو دبلیو ای با جی بی ال بازی کنه و یک روز پس از نو وی اوت در بک استیج شاهد صحبت های ریک فلیر و تریپل اچ مبنی بر بیرون انداختن باتیست از گروه اولیشن بودیم و باتیستا که این صحبت هارو میشنید درگیری هایش با دوست صمیمی خودش یعنی تریپل اچ اغاز شد تا سرانجام در رسلمنیای که درسال 2005 برگزار شد علیرغم دخالت های ریک فلیر موفق شد با یک باتیستا بامب تریپل اچ رو پین کنه و صاحب کمربند هوی ویت بشه.
ولی این پایان افتخارات او نبود او بارها هوی ویت و دبلیو دبلیو ای شده و قهرمانی در رویال رامبل هم از افتخارات اوست البته افتخارات او در این سه چیز خلاصه نمیشود اما از مهمترین انهاست.
باتيستا بعد از شكست در برابر جان سنا در ppv هاي wrestlemania ,extreme rules, over the limit خواستار آخرين ري مچ خود شد كه برت د هيتمن هارت به او گفت ريمچ تو فقط به در پي شكست دادن رندي اورتون ميباشد كه باتيستا عنوان كرد من با دست و پاي شكسته قادر به مبارزه نيستم و برت هارت به عنوان مدير جديد راو باتيستا رو بازنده و اعلام كرد كه ديگر شانسي براي چمپين شيپ ندارد. باتيستا از ناراحتي و عصبانيت براي هميشه wwe را ترك كرد.
آخرين جمله باتيستا در رينگ: كمپاني wwe بدون باتيستا يعني هيچ.
 
نکات جالب و دیگر خصوصیات او.
 
1. تا کنون دو بار ازدواج کرده و صاحب 3 فرزند دختر میباشد که بزرگترین ان 22 ساله است.
باتیستا دارای 2 دختر به نام های:کیلانی (1990) ، آتنا (1992)و دارای 2 نوه  به نام های:جاکوب و ایدن هم است.
2. در سال 2006 کتابی از زندگینامه خودش به چاپ رساند و تمام جزئیات زندگیشو در این کتاب که باتیستا انلشد نام دارد بیان کرد.
3. او به نکاتی جالب من جمله ماشین دزدی و حمل مواد مخدر در دوران نوجوانی در کتابش اشاره میکنه که حاصل جدایی پدر و مادر و تربیت نادرست اون بوده.
4. به گفته او در کتابش درگیری هایی که در دوران جوانی و زمانی که بادیگارد بوده میدیده تاثیر بدی در روحیه اش گذاشته.
5. همچنین به تمرینات بسیار سختی که در دوران بدنسازی به خصوص در قسمت کول داشته اشاره میکنه شاید اگر باتیستا از همون اول به جای کشتی به طور حرفه ای سراغ پرورش اندام رفته بود الان موفق تر بود.
6. همسر اول او که انجل نام داشت بر اثر سرطان فوت کرد.
7. در دوران نوجوانی و جوانی یک فرد پرخاشگر بوده و دعواهای خیابانی تقریبا به کار هر روز او تبدیل شده بود.
8. پدر او آرایشگر است.
دشمنان او به ترتیب از سالهای 2002 تا 2008 :
Randy Orton Rev DVon Scott Steiner Booker T Goldust Chris Jericho Shawn Michaels The Dudley Boyz Booker/RVD Chris Benoit Randy Orton Ric Flair Triple H John Bradshaw Layfield Melina Perez Mark Henry The Undertaker The Great Khali Edge The Edgeheads Montel Vontavious Porter Umaga (WrestleMania 24) Shawn Michaels Edge cm punk Rikishi
ورود به کشتی کج: 1997
 
ورود به دبلیو دبلیو ای: 2002
 
منیجرها:
 
Synn
 
Reverend d-von
 
ریک فلیر
 
تریپل اچ
 
القاب:
 
1-The Demon
 
2- The Demon of The Deep
 
3- Big Dave
 
4- The Animal
 
آهنگ ها ورودی:
 
 1-Voodoo-OVW
 
2- Eyes of right eausness
 
3- Line in the sand ( گروه Evolotion)
 
4- I Walk Alone ( از 2005 تا حالا)
 
افتخارات:
 
1 بار قهرمان OVW
 
1 بار قهرمان WWE
 
4 بار قهرمان WWE World heavyweight
 
3 بار قهرمان World Tag Team
 
( 2 بار با ریک فلیر،1 بار با جان سینا)
 
1 بار قهرمان WWE Tag Team همراه با ری مستریو
 
برنده رویال رامبل 2005
 
دشمنی سال با تریپل اچ در سال 2005
 
دشمنی سال با آندرتیکر در سال 2007
 
نفر اول در رده بندی PWI 500 در سال 2005
 
کشتی کج کار سال 2005 از نگاه PWI
 
فینیشرها و ضربات مورد علاقه:
 
باتیستا بمب
 
اسپیر
 
اسپاین باستر
 
بیگ بوت
 
دایوینگ شولدر بلوک
 
فیگور فور لگ لوک
 
پاور اسلو به شکل های: vertical suplex,Front,spining side
 
رانینگ کلوزلاین
 
Batista Lifting
 
باتیستا دارای 2 دختر به نام های:
 
کیلانی (1990) ، آتنا (1992)
 
وی دارای 2 نوه هم است. به نام های:
 
جاکوب و ایدن

صفحه قبل 1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 22 صفحه بعد